Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kamiński wrócił na salę obrad. Buda: Chęć zaistnienia Jońskiego w mediach blokuje prace komisji

Mariusz Kamiński wrócił na salę obrad komisji do sprawy wyborów korespondencyjnych. W międzyczasie Waldemar Buda mocno skrytykował przewodniczącego organu Dariusza Jońskiego. Wytknął mu usiłowanie robienia medialnego show.

Komisja ds. wyborów korespondencyjnych
screen - Sejm RP

Mariusz Kamiński opuścił posiedzenie komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Były szef CBA był atakowany i prowokowany przez przewodniczącego komisji Dariusza Jońskiego (PO). Joński wypytywał Kamińskiego, czy na spotkaniu z premierem Morawieckim "był pijany". Po opuszczeniu sali przez posła PiS Joński zarządził 15 minut przerwy.

Głos w trakcie niej próbował zabrać Waldemar Buda, jednak jego mikrofon był wyłączany. Po kilku próbach jednak udało mu się wypowiedzieć.

"Każdy z państwa powinien włączyć nagrane obrad i obserwować to, co wydarzyło się i do czego doprowadził przewodniczący Dariusz Joński. Sprowokował świadka. Doprowadził do sytuacji, w której świadek po prostu wyszedł i dzisiaj nie możemy kontynuować pracy wyłącznie z winy przewodniczącego"

– mówił.

Buda oznajmił, że "chęć bycia w mediach" Jońskiego "powoduje, że my normalnie tutaj nie możemy pracować".

"Jego nastawienie od samego początku rozpoczęcia prac komisji, przesłuchiwania świadka Kamińskiego właśnie miało to na celu -  sprowokować świadka. Powoływał się na wypowiedzi, których żaden ze świadków później nie potwierdził tylko po to, żeby zaburzyć pracę komisji"

– mówił.

W jego ocenie "tu nie chodzi o żadne fakty, tu nie chodzi o żadne ustalanie prawdy, tu chodzi o prowokacje".

Po pewnym czasie poseł Kamiński wrócił na salę obrad. Po powrocie Buda zwracał uwagę Jońskiemu, by miał "minimum honoru" i przeprosił świadka, lecz Joński tego nie zrobił. Nie powrócił jednak do pytania o "bycie pijanym".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#komisja #Dariusz Joński #Mariusz Kamiński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo