Tusk i... tylko Tusk? Trzaskowski ustępuje pola. Jednak nie będzie kandydował na szefa PO

Jeszcze przed powrotem Donalda Tuska do krajowej polityki mówiono o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na szefa Platformy Obywatelskiej. Po tym, jak "król Europy" wrócił do kraju, wybory okazały się być zbędne. Teraz prezydent Warszawy przyznaje, że "nie będzie startował w wyborach po to, żeby komuś coś udowodnić".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Rafał Trzaskowski,
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rafał Trzaskowski, który deklarował chęć kandydowania na szefa PO, ostatecznie musiał ustąpić miejsca Tuskowi. Okazuje się, że nie ma już planów kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej.

Proponowałem wybory w momencie, w którym pojawił się Donald Tusk. Uważałem, że wtedy warto było porozmawiać o tym, co dalej z Platformą. Olbrzymia większość moich koleżanek i kolegów chciała się jednak skupić przede wszystkim na konsolidacji partii. Nie było apetytu na taką debatę

- przyznaje Trzaskowski.

Skoro nie było apetytu na debatę, to dzisiaj skupmy się na tym, jak wygrać wybory parlamentarne. Nie będę startował w wyborach tylko po to, żeby komuś coś udowodnić

- podkreślił prezydent Warszawy.

Dopytywany o to, czy nie zamierza zatem kandydować na szefa partii odparł:

Większość moich koleżanek i kolegów nie chciała wyborów, tylko konsolidacji partii. Rozumiem to. Skupmy się na tym, jak wygrać wybory powszechne.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo