Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jaki będzie koszt paktu migracyjnego? Czarnek wskazał wprost: "To strata nie do nadrobienia"

Jakie będą koszty paktu migracyjnego dla Polski? Według posła Przemysława Czarnka (PiS), największy koszt przyjmowania migrantów wcale nie będzie finansowy. "To jest koszt, który jest gigantyczny i to strata nie do nadrobienia" - dodał.

Przemysław Czarnek
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

14 maja ministrowie finansów państw unijnych ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Nowe przepisy mają m.in. rozłożyć odpowiedzialność za zarządzanie migracją w Unii pomiędzy wszystkie kraje członkowskie. Francuski premier Gabriel Attal podczas jednej z debat telewizyjnych wprost stwierdził, że pakt migracyjny nie będzie dotyczył francuskich miasteczek, ale... państw ze wschodniej Europy.

Ile będzie nas kosztował pakt migracyjny? - pytała Katarzyna Gójska, wskazując nie tylko na kary za nieprzyjmowanie migrantów, ale też na koszty socjalne utrzymania migrantów w przypadku ich przyjęcia.

- To na pewno są gigantyczne pieniądze, nie ma co do tego wątpliwości. Ale to co obserwujemy w świecie zachodu, to trwały upadek cywilizacji łacińskiej. I to jest największy koszt - powiedział Przemysław Czarnek (PiS).

To jest koszt, który jest gigantyczny i to strata nie do nadrobienia. 

– dodał Czarnek.

"Przestępstw na tle seksualnym we Francji czy w Belgii jest wielokrotnie więcej niż w Polsce. W takich miastach jak Frankfurt, Kolonia czy Hamburg, kobiety nie wychodzą po zmroku na spacer czy bieg, bo jest niebezpiecznie" - wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Drugi z gości "W Punkt" - poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji - zwrócił z kolei uwagę, że koszty związane z paktem migracyjnym są niepotrzebne i będą narzucone przez Unię Europejską.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Przemysław Czarnek #pakt migracyjny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo