Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Grodzki skarży się, że przez PiS nie może wrócić do domu. Głos zabrało MON: pana podwładny zrezygnował z samolotu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poskarżył się we wpisie na Twitterze, że jest zmuszony spędzić noc w Zurichu, po awaryjnym lądowaniu samolotu. O noc w hotelu oskarża jednak... rząd PiS. "Państwo PiS w praktyce: chcielibyśmy,aby… - i nic z tego" - czytamy w jego wpisie. Jak się okazuje, sprawa wyglądała zupełnie inaczej, niż opisuje to Grodzki.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Samolot Boeing 737 lecący z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim z Maroko awaryjnie lądował w Zurychu z powodu pękniętej szyby w kokpicie pilotów; nikomu nic się nie stało - poinformowała wczoraj szefowa gabinetu marszałka, dyrektor Małgorzata Daszczyk.

Marszałek postanowił jednak wieczorem wyżalić się na Twitterze, że do Polski wróci dopiero dziś, a to wszystko miałoby być winą PiS.

Wylądowaliśmy awaryjnie w Zurichu po 17. Miał nas odebrać samolot zastępczy, jak zawsze w lotach HEAD. Okazało się to jednak czczą teorią. Teoretycznie wszyscy chcą pomóc, ale bez efektu. Do kraju wrócimy dopiero jutro. Państwo PiS w praktyce: chcielibyśmy,aby… - i nic z tego

- napisał marszałek na Twitterze.

Na ten wpis odpowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej i okazuje się, ze sytuacja wygląda zupełnie inaczej, niż przedstawił ją Grodzki.

Prosimy nie wprowadzać w błąd. To Pana podwładny zrezygnował z podstawienia wojskowego samolotu, który był do dyspozycji jeszcze tego samego dnia i wybrał transport Embraerem LOTu dopiero rano

- napisano w odpowiedzi na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo