Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dziennikarz Polsatu to „cham” i „pisowiec”. Bo zadawał Tuskowi niewygodne pytania

Piotr Witwicki stał się kolejnym wrogiem najbardziej radykalnych wyborców KO w sieci. "Silni razem" - podobnie jak niektórzy politycy - mają mu za złe, że w trakcie wywiadu z Donaldem Tuskiem zadawał mu pytania m.in. o atak na Michała Rachonia czy kryzys na włoskiej Lampedusie.

Donald Tusk w Polsacie News
Screen Polsat News

Piotr Witwicki zapytał swojego gościa również o podniesienie wieku emerytalnego.

Pytania irytowały Tuska

Poza tym Witwicki dopytywał lidera KO, czy na ostatniej prostej kampanii w roli kandydata na premiera nie zastąpi go Rafał Trzaskowski. Chęć uzyskania odpowiedzi wyraźnie irytowała Tuska, który przerzucał piłeczkę i krytykował zaangażowanie premiera Mateusza Morawieckiego w kampanię.

- Jest naszym wielkim atutem. Jesteśmy przygotowani na wszystkie warianty, ale o tym, jak będzie wyglądało rządzenie w Polsce, powiemy dzień po wyborach

–  odparł.

Jak powtarzał Tusk, "Trzaskowski byłby prezydentem, gdyby wybory prezydenckie były uczciwe". Zdenerwowanie narastało też wśród "silnych razem". 

"Witwicki to jedna z pisowskich szmat w Polsacie" - pisze jeden z wyborców opozycji. "Witwicki.Witwicki.Witwicki...no pamiętamy", "Nie wiedziałem, że ten Witwicki jest aż takim tłukiem", "obdzwoniony Witwicki?", "Witwicki = symetryzm. Symetryzm = totalitarna Polska", "Byłam zszokowana jak Witwicki przerwał Tuskowi i nie pozwalał dokończyć myśli. Co za cham" - to tylko niektóre przykłady negatywnych emocji, wylewanych na dziennikarza za wywiad z liderem KO.  

"Obrońca telewizji publicznej"

Do Witwickiego pretensje miał też Bartłomiej Sienkiewicz, poseł KO.

- Piotr Witwicki w wywiadzie z Donaldem Tuskiem w Polsacie, staje się obrońcą telewizji "publicznej" PiS. Nie rozumiem tej solidarności

– napisał.

Donald Tusk nie czuł się komfortowo nawet w Polsat News, który nie sprzyja partii rządzącej. Coś czujemy, że długo już nie udzieli wywiadu poza siedzibą TVN i redakcją "Gazety Wyborczej". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Polsat #Piotr Witwicki #dziennikarze #media #TVP

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gie
Wczytuję ocenę...
Wideo