Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Bocheński w obronie warszawskich kierowców

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tobiasz Bocheński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Warszawy, przedstawił ambitny plan mający na celu ulepszenie koordynacji remontów drogowych, współpracę z okolicznymi gminami oraz przywrócenie priorytetu dla dużych projektów infrastrukturalnych. Jego propozycje stanowią kontrast do aktualnej polityki transportowej miasta, niekorzystnej dla kierowców.

Tobiasz Bocheński
Twitter/Angelika Żukowska - Twitter/Angelika Żukowska

Bocheński krytykuje aktualne podejście władz stolicy, twierdząc, że "zwężanie ulic, likwidacja miejsc parkingowych, czy próby wprowadzania Stefy Tempo 30 bez reprezentatywnych konsultacji społecznych, to konkretne narzędzia do walki z kierowcami. I zmuszanie ich do rezygnacji z samochodu, na rzecz jazdy metrem, tramwajem, czy autobusem. Każdy warszawiak powinien móc sam zdecydować, czy chce skorzystać z komunikacji zbiorowej, czy pojechać swoim autem". Jego zdaniem, remonty ulic i modernizacja infrastruktury drogowej są niezbędne, jednak powinny być realizowane w przemyślany sposób, by jak najmniej zakłócać codzienne życie miasta.

Proponując lepszą koordynację prac drogowych, Bocheński sugeruje wykonywanie remontów kluczowych węzłów komunikacyjnych na dwie zmiany, także w weekendy, oraz rozwijanie partnerstwa z sąsiadującymi gminami celem usprawnienia transportu aglomeracyjnego. Podkreśla również potrzebę powrotu do większych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Figura, szef klubu radnych PiS, zwraca uwagę na związek między walką z korkami a poprawą jakości powietrza, wskazując, że stojące w korkach auta znacząco przyczyniają się do zanieczyszczenia atmosfery. Wytyka również brak kluczowych inwestycji, które mogłyby rozładować zatory, przytaczając jako przykład problematyczny odcinek obwodnicy śródmiejskiej.

Radna Marta Borczyńska podaje przykład z Targówka, gdzie przedłużający się remont ulicy Kondratowicza paraliżował ruch w dzielnicy. Wskazuje, że remonty powinny być przeprowadzane z myślą o przyszłości, a nie tylko skupiać się na bieżącej naprawie nawierzchni.

Na zakończenie Tobiasz Bocheński apeluje do mieszkańców Warszawy o poparcie jego kandydatury, obiecując po wyborach zrównoważoną politykę transportową, która będzie uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników dróg.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo