Wojsko Polskie
Afera z minami i jedna dymisja. Żaryn: Chodziło o usunięcie generała, który obecnej władzy się nie podobał
- Mam wrażenie, że tutaj doszło do pewnego wykorzystania tego zdarzenia jako pretekstu do tego, żeby usunąć ze stanowiska generała, który obecnej władzy prawdopodobnie się nie podobał - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Stanisław Żaryn, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Odniósł się w ten sposób do doniesień mówiących o tym, iż Wojsko Polskie "zgubiło" 200 min przeciwpancernych.
„Niech Pan wyjdzie z szoku i zacznie przyjmować żołnierzy. Wstyd!”. Błaszczak z apelem do szefa MON
- Obiecywał Pan kontynuację mojego projektu budowy co najmniej 300-tysięcznej armii! Ludzie garną się do służby, a Wy zamiast z tego korzystać traktujecie to jak problem, którego należy się pozbyć. Wstyd - napisał Mariusz Błaszczak, poseł PiS, do Władysława Kosiniaka-Kamysza, obecnego szefa resortu obrony narodowej.
„MON wygląda jak dryfująca łajba bez sternika”. Błaszczak nie zostawił suchej nitki na Kosiniaku-Kamyszu
- Obecna władza spowolniła proces modernizacji i tworzenia nowych jednostek oraz sparaliżowała system przyjmowania nowych żołnierzy. Resort obrony narodowej wygląda jak dryfująca łajba bez sternika, a przecież powinien być jak okręt z doświadczonym kapitanem - oświadczył Mariusz Błaszczak, były szef MON. Polityk podkreślił, że "potrzebujemy strategii zarządzania systemem bezpieczeństwa" i w najbliższym czasie przedstawi stosowny dokument.