Węgry
Minister Rafalska doceniona przez Węgrów! Odebrała jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń państwowych
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odebrała dziś Krzyż Średni Orderu Węgierskiego. Odznaczenie zostało nadane przez prezydenta Węgier Janosa Adera. To jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń państwowych, jakie może otrzymać cudzoziemiec.
Mocne słowa: „Czy Polacy chcą, żeby zamiast biało-czerwonej, królowała tęczowa flaga?”
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak liczy na wsparcie Węgier w sprawie decyzji o ewentualnych sankcjach wobec Polski. Nie są prowadzone rozmowy z Budapesztem w tej sprawie - poinformował szef MSWiA na antenie Polskiego Radia. Zastanawia się też, czy Polacy chcą, żeby w Polsce było tak, jak na zachodzie Europy, bo do tego zmierza najwyraźniej opozycja w Parlamencie Europejskim.