Tomasz Sakiewicz
„Senat zrobił, co mógł, by wybory odbyły się jak najpóźniej”. Sakiewicz: „boją się wyroku”
- Senat zrobił, co mógł, aby wybory prezydenckie odbyły się jak najpóźniej i w jak najgorszej kondycji organizacyjnej. Nie dał szansy na to, żeby te wybory przygotować - stwierdził w programie "W punkt" redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Jak zaznaczył, "mamy do czynienia z buntem przeciwko demokracji w Polsce". - Tak naprawdę chodzi o to, żeby społeczeństwo nie mogło zdecydować, a nie o żadne epidemie, czy bałagan w wyborach. Oni się boją wyroku wyborczego, a ten wyrok będzie bardzo surowy - dodał.
Gowin nie poprze wyborów korespondencyjnych? Sakiewicz: „Jego kariera polityczna by się skończyła”
- Jeżeli Gowin zablokowałby możliwość głosowania korespondencyjnego, to prawdopodobnie skończy się wcześniej czy później przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi - twierdzi redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Uważa również, że nie uznanie wyborów korespondencyjnych przez byłego wicepremiera i jego Porozumienie byłoby "rodzajem samobójstwa politycznego".
"Polityczna Kawa" w niedzielę wielkanocną! Oglądaj w TV Republika o 12.20
W Niedzielę Wielkanocną w "Politycznej kawie" redaktor Tomasz Sakiewicz spotka się ze swoimi gośćmi w Telewizji Republika o godzinie 12:20, po Błogosławieństwie Urbi et Orbi. Tematyką dzisiejszego programu będą Święta Wielkanocne obchodzone w tym roku w nietypowy sposób.