Smoleńsk
Prezydent i premier na Powązkach Wojskowych. Uczcili pamięć ofiar tragedii smoleńskiej
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w 9. rocznicę katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku złożyli kwiaty przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach osób spoczywających w tzw. kwaterze smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Kwiaty przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. W imieniu „Gazety Polskiej” złożyli je T. Sakiewicz i M. Rachoń
Pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskie na Placu Piłsudskiego w Warszawie poszczególne delegacje złożyły wieńce. W imieniu redakcji "Gazety Polskiej" oraz Klubów "Gazety Polskiej" kwiaty złożyli redaktor naczelny - Tomasz Sakiewicz oraz redaktor Michał Rachoń.
Poruszający list marszałka Sejmu. „Sprawmy, by pamięć nie zamieniła się w obojętność”
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w oświadczeniu wydanym z okazji 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej zaapelował o to, aby oddając przy grobach hołd ofiarom, odnowić własne zobowiązanie do służby Polsce. Jednocześnie Kuchciński przestrzegał przed tym, aby „nasza pamięć o katastrofie smoleńskiej nie zamieniła się w obojętność”.