Smoleńsk
Politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
W sobotę rano, w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, delegacja polityków PiS, z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, złożyła w Warszawie wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
Tak wyglądały "kondolencje" Rosjan po Smoleńsku. Od razu przeszli do spraw biznesowych
Oficjalne dokumenty, które strona rosyjska wysłała do Polski 10 kwietnia 2010 r., mogą szokować. W dniu śmierci polskiego prezydenta i 95 innych osób na rosyjskiej ziemi, wicepremier Rosji składał "biznesowe kondolencje" - inaczej nie da się nazwać pisma, w którym powoływano się na porozumienie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem.
Sądy umorzyły postępowanie ws. znieważenia pomnika smoleńskiego. Ziobro składa skargę nadzwyczajną
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego w związku z umorzeniem sprawy o znieważenie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Przypomniał, że w katastrofie zginęło 96 osób reprezentujących różne poglądy polityczne i takich, które nie angażowały się politycznie. Tłumaczy, że nie można więc przyjąć, "pomnik był miejscem związanym z prezentacją jakichkolwiek poglądów politycznych".