powódź
Mieszkańcy Brzegu zjednoczeni w obliczu tragedii. "Ludzie pracują w pocie czoła. Dziękujemy" [FOTO]
Na facebookowym profilu Urzędu Miasta w Brzegu zamieszczono wpis z aktualnymi informacjami na temat sytuacji w tym mieście, gdzie woda cały czas się podnosi. Mieszkańcy Brzegu i okolic nie poddają się, zjednoczeni w obliczu zagrożenia stawiają czoła żywiołowi.
Południe Polski wciąż walczy z powodzią i jej skutkami. Będą usuwane przez wiele tygodni
- Skutki tej powodzi będą usuwane jeszcze przez wiele tygodni, ale dokładnie jak długo to potrwa, trudno przewidzieć. W gotowości cały czas pozostaje prawie 700 strażaków z PSP, których wspierają druhowie-ochotnicy oraz żołnierze WOT. Stany alarmowe rzek są przekroczone w kilku punktach. Sytuacja się stabilizuje, ale dalej mamy miejsca, gdzie strażacy pracują na okrągło - tłumaczy w rozmowie z Niezalezna.pl brygadier Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.