powódź
Zajmował się usuwaniem skutków powodzi w 1997 r. Dziś mówi: Mamy zupełnie inną sytuację
- Jesteśmy znacznie lepiej przygotowani niż w 1997 r., w szczególności jeśli chodzi o infrastrukturę. Zbiornik Racibórz Dolny, który zaczął zbierać wierzchołek fali powodziowej, ma sprawić, że Wrocław i inne miasta poniżej Raciborza będą bezpieczne - powiedział w TV Republika Jerzy Widzyk, były minister transportu i gospodarki morskiej, pełnomocnik rządu Jerzego Buzka ds. usuwania skutków powodzi.
Brakuje centymetrów, by przelała się tama w Jarnołtówku! Ewakuowano mieszkańców
Władze gminy Głuchołazy ogłosiły ewakuację mieszkańców wsi Jarnołtówek i Pokrzywna, leżących w sąsiedztwie Złotego Potoku - poinformował burmistrz gminy Głuchołazy Paweł Szymkowicz.- Tama w Jarnołtówku ma jeszcze 10 cm możliwości przyjęcia wody - mówił w Radiu Opole starosta nyski, Daniel Palimąka.