Patryk Jaki
Ten urząd przeżywa istne oblężenie! Setki wyborców dopisują się już od tygodnia
Z informacji przekazanych przez naczelnik delegatury urzędu m.st. Warszawy Beaty Kaciubskiej-Mielnik wynika, że urząd dzielnicy Praga-Północ przeżywa prawdziwe oblężenie. Jak się okazuje, do stałego rejestru wyborców dopisało się tam już 770 osób. W poprzednich wyborach samorządowych – było to około 200 osób, które zgłosiły chęć dopisania. „Szturm na urząd zaczął się w ubiegłym tygodniu” - ujawnia Kaciubska-Mielnik.
Patryk Jaki złożył partyjną legitymację. Szef Solidarnej Polski zdradza kulisy tej decyzji
Patryk Jaki, kiedy zdecydował się wystartować w wyborach na urząd prezydenta m.st. Warszawy powiedział nam, że chciałby złożyć legitymację partyjną i przedstawił argumenty, które przekonały kierownictwo Solidarnej Polski - powiedział szef Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Zwrócił uwagę, że Warszawa jest miastem szczególnym, bo to stolica państwa, w której podejmowane są decyzje dotyczące wszystkich obywateli (...) i będzie dobrze, żeby ten urząd miał taki ponadpartyjny charakter - dodał.
Guział ocenia debatę warszawską. "Patryk Jaki to prezydentura ponad podziałami"
– Nie spodziewam się, że Trzaskowski zrezygnuje z członkostwa w PO. Jest on politykiem niesamodzielnym i całkowicie uzależnionym od posła Marcina Kierwińskiego, który zarządza strukturami i kreuje politykę w Warszawie. Trzaskowski bez Kierwińskiego nie zrobi nic, a to jest poseł, który doprowadził do patologicznego i skrajnego upartyjnienia urząd prezydenta m.st. Warszawy i wszelkie podległe mu komórki – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Piotr Guział, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.