Jeden bardzo dobry skok to za mało, by zwycięzca kwalifikacji Dawid Kubacki, wygrał także konkurs skoków narciarskich w Lake Placid. W niedzielnych zawodach zwyciężył bezkonkurencyjny tego dnia Norweg Halvor Egner Granerud. Podium uzupełnili Niemiec Andreas Wellinger i Austriak Stefan Kraft. Pozostali reprezentanci Polski zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką.
Polscy skoczkowie, w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas, zdobyli srebrny medal w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata juniorów w Whistler. Triumfowali Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy.