Polacy w komplecie awansowali do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Szczyrku. Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Paweł Wąsek zajął 13. miejsce. Dawid Kubacki był 14., Kamil Stoch 17., Piotr Żyła 31., natomiast Aleksander Zniszczoł 34.
Kamil Stoch był najlepszym z polskich skoczków w piątkowym konkursie w Oberstdorfie, który rozpoczął 72. Turniej Czterech Skoczni. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął wprawdzie dopiero 17. miejsce, ale po zawodach był mimo wszystko uśmiechnięty.