Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Piotr Gliński rozpoczął konwencję w Łodzi. Cel PiS - polskie państwo dobrobytu!

Nasz program opiera się na rozwoju, który obejmuje wszystkich; chcemy budować państwo oparte na naszym kapitale, intelekcie i aktywności - mówił wicepremier Piotr Gliński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznych PiS w Łodzi.

Gliński, który jest też szefem rady programowej PiS podkreślał podczas spotkania w Łodzi, że celem programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu.

Reklama

"Ta polska wersja to mówiąc skrótowo połączenie odważnej, dynamicznej, modernizacji Polski z zachowaniem jej kulturowych i tożsamościowych zasobów"

- mówił.

Jak zaznaczył, w centrum tego pomysłu programowego jest polska rodzina.

"Chcemy budować i od czterech lat już budujemy Polskę nowoczesną, rozwijającą się coraz wydajniej, skutecznie zaspokajającą potrzeby swoich mieszkańców, potrzeby polskich rodzin, a jednocześnie Polskę czerpiącą swe siły rozwojowe z polskiej kultury, historii, z polskich wartości"

- powiedział wicepremier.

Gliński odniósł się też do specyfiki "tej polskiej wersji państwa dobrobytu". Jak mówił, o tej specyfice przesądzają pewne specjalne, wyjątkowe cechy tego modelu.

"Po pierwsze opiera się ten model na dynamicznym, odważnym, nowoczesnym rozwoju, rozwoju dla wszystkich, a więc przede wszystkim dla polskich rodzin. To jest po pierwsze rozwój zrównoważony, rozwój sprawiedliwy, rozwój dla wszystkich, rozwój który nie wyklucza nikogo"

- zaznaczył.

Jak dodał, po drugie jest to rozwój autonomiczny, "a więc taki, który szuka własnych źródeł zasilania i nie zależy od innych". "My kończymy z rozwojem zależnym. Chcemy budować państwo oparte na naszych własnych źródłach rozwoju; na naszej pracy, ambicji, kapitale, intelekcie, innowacyjności, na naszym aktywnym państwie" - mówił Gliński.

"Cechą tego naszego modelu, który realizujemy już od czterech lat i będziemy go dalej, mam nadzieję, realizowali, jest konieczność podtrzymania i skorzystania z zasobów polskiej tożsamości i kultury, wartości chrześcijańskiej, systemu wartości, który jest systemem wartości dla nas podstawowych - wolność, godność, solidarność"

- mówił Gliński.

Ocenił, że "tutaj też jest wielka rola rodziny". "To rodzina podtrzymuje często te wartości, to wspomniana przeze mnie polska wieś, ale także każda polska rodzina to jest to miejsce, gdzie te wartości są kultywowane, dlatego też bardzo silnie, od kilku lat inwestujemy w polską kulturę i w polską tożsamość" - zwrócił uwagę minister kultury.

"Jestem dumny, że mogą w Łodzi powiedzieć, że podnieśliśmy nakłady na kulturę w Polsce o 34 proc. w całym kraju w ciągu czterech lat. Takiego zwrotu, takiej dynamiki nigdy w Polsce nie było"

- ogłosił szef MKiDN.

Dodał, że w Łodzi zostało zainwestowane 40 mln złotych "w kulturę polską i polską tożsamość, żeby rozwijać wspaniałe instytucje kultury". "Dbamy o polską kulturę, bo w tym jest interes Polski, interes polskich rodzin" - ocenił Gliński.

Reklama