Patryk Jackowski, wschodząca gwiazda disco polo, stał się znany szerszej publiczności 23 stycznia, kiedy to dziennik „Fakt” na okładce z tytułem „Limuzyna pod lokal, zabawy z dziewczynami i morze alkoholu. Tak się bawi pan Misiewicz” opublikował zdjęcie przedstawiające rzecznika MON i Jackowskiego w jednym z białostockich lokali.
[...]
Kolejna odsłona miała miejsce 2 lutego, kiedy w Internecie Zbigniew Stonoga opublikował rozmowę z Patrykiem Jackowskim, który tym razem nie był już wesoły i stwierdził, że jest ofiarą molestowania – Bartłomiej Misiewicz miał mu składać niemoralne propozycje. Ustaliliśmy, że nagranie zostało zrobione w jednym z hoteli pod Białymstokiem, do którego Stonoga zaprosił Jackowskiego.
W cieniu służb
Żaden z dziennikarzy robiących materiał, który miał uderzyć w Misiewicza, nie pofatygował się sprawdzić, co robił w przeszłości Patryk Jackowski i skąd się wzięła jego znajomość ze Zbigniewem Stonogą. A w tej kwestii jest co najmniej kilka tropów. Stonoga przebywał w areszcie śledczym w Białymstoku, miał też związki z grupami przestępczymi także działającymi w Białymstoku. Był „operatorem”, czyli współpracownikiem Centralnego Biura Śledczego w czasie, gdy szefem MSWiA był Janusz Kaczmarek. Zbigniew Stonoga założył też firmę razem z Piotrem Tymochowiczem (były doradca Andrzeja Leppera). Rodzice Tymochowicza figurują w obszernych aktach IPN jako tajni współpracownicy (m.in. pod pseudonimem Barbarossa) I Departamentu, czyli wywiadu PRL. Ich raporty przyjmował m.in. funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Aleksander Makowski, bohater Raportu z weryfikacji WSI. Makowski był w grupie komunistycznych funkcjonariuszy, którzy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa w związku z Raportem. Mimo łamania prawa, przez osiem lat rządów PO–PSL Stonoga pozostawał praktycznie bezkarny – najwyższa kara, jaką otrzymał, to wyrok skazujący w zawieszeniu.
Więcej na ten temat w tygodniku „Gazeta Polska”:

Program „Koniec Sytemu” Doroty Kani emitowany jest w każdy wtorek o godz. 21:30 na antenie Telewizji Republika. Powtórki środa 11:20 oraz sobota 9:20. Archiwalne odcinki tego programu można obejrzeć na Facebooku na stronie Koniec Systemu.
ZOBACZ ZWIASTUN PROGRAMU:
Reklama