Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

​Koronacja Królewska w Gnieźnie

Przedstawienie teatralne, które ma ukazać ostatnie dni Bolesława Chrobrego oraz koronację Mieszka II odbędzie się w sobotę w Gnieźnie (wielkopolskie). Uczestnicy Koronacji Królewskiej wcześniej będą mogli zobaczyć rekonstrukcje historyczne oraz turni

wikipedia.org/wiki/Gniezno/Wojtek71
wikipedia.org/wiki/Gniezno/Wojtek71
Przedstawienie teatralne, które ma ukazać ostatnie dni Bolesława Chrobrego oraz koronację Mieszka II odbędzie się w sobotę w Gnieźnie (wielkopolskie). Uczestnicy Koronacji Królewskiej wcześniej będą mogli zobaczyć rekonstrukcje historyczne oraz turniej łuczniczy.

Koronacja Królewska po raz piąty odbędzie się w Gnieźnie. W zeszłym roku organizatorzy przygotowali przedstawienie ukazujące Zjazd Gnieźnieński oraz okres panowania Bolesława Chrobrego. W tym roku podczas spektaklu jego uczestnicy będą mogli zobaczyć ostatnie dni panowania Bolesława Chrobrego oraz koronację jego następcy, czyli Mieszka II.

W widowisku udział weźmie ponad dwadzieścia osób.
- Naszym celem jest oddanie charakteru czasów pomiędzy śmiercią Bolesława Chrobrego oraz koronacją jego syna. Zależy nam na przedstawieniu tej historii w przystępny sposób, ponieważ to impreza skierowana nie tylko to miłośników historii, ale równie turystów. W tym roku przenieśliśmy ją w nowe miejsce, aby wykorzystać amfiteatralny układ ulicy. Widowisko odbędzie się w ciemności, dlatego przygotujemy pokaz świateł oraz ogni, które mają uświetnić to wydarzenie - powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Paweł Kostusiak.

Wcześniej odbędzie się VII turniej łuczniczy o złoty trzos gnieźnieńskiego grodu, w którym uczestnicy będą strzelać w trzech seriach z odległości 10 i 20 metrów. Po osiągnięciu wyniku 20 metrów łucznicy będą przesuwać się o pięć metrów dalej, a najsłabszy z zawodników będzie odpadał z rywalizacji.
 
Ponadto przygotowano pokazy, w których udział weźmie 150 osób. Przygotują oni prezentacje rzemieślnicze, zmagania wojów, a także tańca średniowiecznego.
 
 

 



Źródło: niezalezna.pl,PAP

mg