Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Ruda WRON-a rozdrażniona. Nikt nie ufa nikomu w koalicji 13 grudnia

O nieporozumieniach w koalicji rządzącej pisze Piotr Lisiewicz w okładkowym temacie najnowszego numeru "Gazety Polskiej". Co jeszcze w numerze? Między innymi echa wyborów samorządowych, prognoza na zbliżające się eurowybory, manipulacje TVN dotyczące Smoleńska i kulisy działania fundacji znanej aktorki. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Ruda WRON-a rozdrażniona

– PiS nie podsłuchiwał Lewicy, a stało się to za Tuska – mówi zirytowany poseł tego ugrupowania. Na Lewicy nikt nie wierzy, że posiedzenie jej klubu podsłuchało się samo. Wcześniej Tusk wykorzystał wybory samorządowe do eliminowania koalicyjnych partnerów. Porażka zabolała – nic nie wyszło z planów przejęcia wszystkich sejmików, „mijanki” na czele stawki czy „dobijania” PiS. Pałowanie rolników zmobilizowało wieś, a zapowiedzi podwyżek zdemobilizowały miasta. AntyPiS bardzo szybko przestał być sexy, do tego stopnia, że PiS prawie dogoniło KO wśród... młodzieży. Koniecznie przeczytajcie okładkowy tekst Piotra Lisiewicza. 

PONADTO W NUMERZE:

  • PiS mocniejszy, niż się spodziewano

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Mimo że przed wyborami nawet niektórzy politycy PiS wieścili katastrofę i porażkę we wszystkich sejmikach, to wydaje się, że PiS utrzyma władzę w co najmniej czterech z nich. Partia Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła wynik łudząco podobny do tego sprzed ponad pięciu lat. Nadal PiS jest najmocniejszą partią na wsi i na wschodzie Polski

– pisze Jacek Liziniewicz.

  • Nie wróżę sukcesu koalicji rządzącej w eurowyborach

- Jedną z przyczyn gorszego wyniku KO jest to, że premier nie zachęcał do wysokiej frekwencji. Najwyraźniej zdawał sobie sprawę z błędów, które popełniła koalicja rządząca po przejęciu władzy. Świadczy o tym zestaw spraw dzielących obóz obecnej większości – mówi po wyborach samorządowych prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor i wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Rozmawia Grzegorz Wszołek.

  • TVN o Smoleńsku. Nowe zarzuty, stare manipulacje

W kolejną rocznicę Smoleńska TVN znów zaatakował podkomisję smoleńską i Antoniego Macierewicza. Prócz tradycyjnych zarzutów o brak dowodów na wybuch, autor reportażu „Siła śledztwa” oskarżył podkomisję o... zniszczenie bliźniaczego tupolewa, który i tak nie nadawał się już do eksploatacji. W materiale przywołano też „niezależnych” ekspertów z Węgier, biegłych prokuratury. Zapomniano dodać, że uniwersytet w Debreczynie, pod który podlega ośrodek, z jakiego wywodzą się ci specjaliści, w 2017 roku przyznał tytuł doktora honoris causa Władimirowi Putinowi

– pisze Grzegorz Wierzchołowski.

  • Jarosław Kaczyński: Nie może być podziałów między polskimi patriotami

„Chodzi o coś ważniejszego, by Polska mogła się rozwijać, by Polacy mogli żyć dostatnio, byśmy mogli odrzucić nasze kompleksy, byśmy mogli być silni. W tym miejscu Europy jest miejsce tylko dla silnego państwa i narodu. To przesłanie musi być podtrzymywane i nie może tu być podziałów między polskimi patriotami” – powiedział Jarosław Kaczyński podczas obchodów 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej, jednocześnie podkreślając znaczenie patriotycznej idei państwa i narodu, którą realizował śp. prezydent Lech Kaczyński. Pamięć o ofiarach tragedii sprzed czternastu lat pielęgnowana jest również przez Kluby „Gazety Polskiej”, które w wielu miejscach kraju zorganizowały uroczystości je upamiętniające. Relację przygotował Jan Przemyłski.

  • Ksiądz w areszcie. Sępy krążą nad "archipelagiem"

Od ponad trzech tygodni rządzący w Polsce reżim przetrzymuje w areszcie księdza Michała Olszewskiego. Pod wyimaginowanymi zarzutami, przy utrudnianiu kontaktu z prawnikiem i dostępu do akt. Dodajmy, że zażalenie na uwięzienie rozpozna sędzia, który w przeszłości był członkiem... rządu Donalda Tuska. „Atak o charakterze politycznym czy wręcz ideologicznym” – ocenia to, co się dzieje, poseł Marcin Romanowski. Pojawiły się też spekulacje, że może chodzić o przejęcie ośrodka „Archipelag” należącego do Fundacji Profeto. 

– czytamy w artykule Grzegorza Brońskiego.

  • Kurdej-Szatan i tajemnice "Z porywu serca"

Mająca pomagać migrantom fundacja znanej aktorki i celebrytki, organizacja, w której radzie zasiada Adam Bodnar, nie złożyła w terminie obowiązkowego sprawozdania z działalności. Nadzorujące ją Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skierowało monit, żądając oficjalnie przekazania dokumentu – ustaliła „Gazeta Polska”. O działalności organizacji pisze Piotr Nisztor. 

  • Były król Donbasu buduje fortunę w Polsce

Ukraiński oligarcha Rinat Achmetow w przeszłości wspierał prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Gdy jednak Donbas znalazł się w obliczu wojny, miliarder obrał kierunek zachodni. Obecnie rozwija biznes w Unii Europejskiej, również w Polsce. Poprzez nasz rynek chce stać się potentatem odnawialnych źródeł energii w Europie. Pisze o tym Hubert Kowalski.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 17 kwietnia!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Michał Kowalczyk