Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Jeszcze Polska nie zginęła. Frekwencyjny sukces Protestu Wolnych Polaków

W najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", w sprzedaży od środy 17 stycznia, polecamy temat numeru - tekst Jana Przemyłskiego o Proteście Wolnych Polaków. W numerze także wywiady: Piotr Lisiewicz rozmawia z Janem Krzysztofem Kelusem, przyjacielem Mariusza Kamińskiego. Z kolei Grzegorz Broński przeprowadził wywiad z sędzią Piotrem Schabem. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU: 

  • Jeszcze Polska nie zginęła! Ponad 300 tys. osób na demonstracji przeciw reżimowi Tuska

Ponad 300 tys. osób wzięło udział w Proteście Wolnych Polaków zorganizowanym 11 stycznia przed polskim parlamentem. Uczestnicy demonstracji podkreślali, że nie zgadzają się na bezprawie praktykowane przez rząd Donalda Tuska i jeśli będzie taka potrzeba, to jeszcze nieraz przyjadą do Warszawy i innych miast Polski, aby to zamanifestować

– pisze Jan Przemyłski .


PONADTO W NUMERZE:

  • Jan Krzysztof Kelus: Mój przyjaciel Mariusz Kamiński to człowiek krystalicznie uczciwy

Nie jest sprawą codzienną, że władza wybrana w drodze demokratycznych wyborów, w środku Europy, zamyka bezprawnie do więzienia posłów i byłych ministrów. Takie wydarzenia kojarzą się z brudnymi dyktaturami albo republikami bananowymi – mówi „Gazecie Polskiej” Jan Krzysztof Kelus, poeta, kompozytor, autor ballad i piosenek zakazanych w czasach komunizmu. 

– rozmawiał Piotr Lisiewicz.

  • Za to poszli siedzieć Kamiński i Wąsik

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani, a następnie wsadzeni do więzienia na dwa lata za „przekroczenie uprawnień” i „nadużycie władzy”. Już w I instancji – a sąd w II kierował się orzeczeniem składu Sądu Rejonowego w Warszawie pod przewodnictwem Wojciecha Łączewskiego – stwierdzono, że w ogóle nie było afery gruntowej, bo została ona wykreowana. Tymczasem Piotr Ryba i jego wspólnik Andrzej K. zostali dwukrotnie skazani za udział w procederze odrolnienia działki na Mazurach. – Orzeczenie ws. kierownictwa CBA i jego funkcjonariuszy jest mocno kontrowersyjne, a jego trafność merytoryczna budzi poważne wątpliwości – wskazuje „Gazecie Polskiej” sędzia w stanie spoczynku Konrad Wytrykowski.

– polecamy artykuł Grzegorza Wszołka.

  • Im chodzi o zrujnowanie struktur wolnego państwa polskiego

– Jesteśmy w stanie bardzo ostrego kryzysu praworządności, który wynika z negacji fundamentów konstytucji przez osoby sprawujące władzę. Przez sędziów też – mówi sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych. Podkreśla, że sędzia krzyczący, iż nie będzie respektował ustawodawstwa, przestaje być sędzią. – Taki człowiek nie ma prawa wejść na salę sądową – dodaje. Komentuje również działania ministra sprawiedliwości i „godne politowania” zachowanie marszałka Sejmu.

– z Piotrem Schabem rozmawiał Grzegorz Broński.

  • Kompromitacja wicepremiera! Gawkowski na kongresie kursanta KGB i Huawei

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski będzie gościem specjalnym Kongresu Bezpieczeństwa Biznesu, który pod koniec marca odbędzie się w Spale. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że organizatorem imprezy jest stowarzyszenie byłego kursanta KGB, a głównym jej partnerem – chiński koncern Huawei.

– ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Uderzenie w Polskę wschodnią. Biorą się za polskie lasy

Kierownictwo Ministerstwa Klimatu i Środowiska podjęło pierwsze działania dotyczące lasów w naszym kraju. Jedną decyzją administracyjną Paulina Hennig-Kloska i Mikołaj Dorożała wyłączyli z gospodarki leśnej 95 tys. ha terenów. To ruch, który przypomina działania Tomasza Korolca podjęte w 2012 roku. 12 lat temu też cieszyły one aktywistów ekologicznych. Tylko ich. Dla Podlasia był to praktycznie wyrok.

– przypomina Jacek Liziniewicz.

  • Koalicyjne przepychanki o samorząd

Donald Tusk bardzo chciał szerokiego bloku przeciw Prawu i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych na wszystkich szczeblach, ale mniejsi koalicjanci zniweczyli ten pomysł. Na swój szyld postawiła m.in. Trzecia Droga. Plan minimum Platformy Obywatelskiej zakłada forsowanie wspólnych list i kandydatów na prezydentów w największych miastach. Na różnych szczeblach zamieszanie może wprowadzić nowy komitet samorządowców. 

– czytamy w artykule Huberta Kowalskiego.

  • Jak Bieńkowska zablokowała strategiczną inwestycję

Elżbieta Bieńkowska, była wicepremier w rządzie PO-PSL, jeszcze jako minister rozwoju regionalnego zablokowała budowę polskiego odcinka rurociągu Odessa–Brody–Płock, który miał uniezależnić Polskę od rosyjskiej ropy. Ten strategiczny dla bezpieczeństwa RP projekt osobiście wspierał prezydent Lech Kaczyński.

– pisze Piotr Nisztor.

Te i wiele innych ciekawych artykułów przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 17 stycznia!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

Czytaj media Strefy Wolnego Słowa

 



Źródło: Niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Michał Kowalczyk