Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem

Już 25 marca w piątek o godzinie 17.00 w sali C9 budynku Dydaktyczno - Konferencyjnym, Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania w Sopocie odbędzie się wykład prof.

Już 25 marca w piątek o godzinie 17.00 w sali C9 budynku Dydaktyczno - Konferencyjnym, Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania w Sopocie odbędzie się wykład prof. Andrzeja Nowaka pt: „Historyczne korzenie wizji politycznej Lecha Kaczyńskiego”.

Organizatorem jest środowisko akademickie Trójmiasta - Klub Dobrego Państwa Pomocy w organizacji udziela Fundacja Tożsamość i Solidarność.

Spotkanie w Warszawie

Ze względu na duże zainteresowanie albumem wydawnictwo Biały Kruk i Katedralny Oddział Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Nowakiem z okazji zakończenia wielkiej serii wydawniczej „Krzyż Polski” 29 marca o godzinie 18.00 w Sali kurialnej przy katedrze św. Floriana przy ul, Floriańskiej 3 w Warszawie.

Uczestnicy spotkania będą mogli zakupić albumy taniej nawet o 40% i uzyskać pamiątkowe autografy.


Krzyż towarzyszył Polakom zarówno w najwznioślejszych, jak i najtrudniejszych dla całego narodu chwilach. Był symbolem nadziei, patriotyzmu, wolności i niepodległości. Jest w naszym kraju od wieków znakiem pamięci, męczeństwa, przelanej krwi. Krzyż odnajdujemy na pomnikach i postumentach postawionych ku czci bohaterów oraz ofiar wojen, totalitarnych reżimów, prześladowań i kaźni. O tym właśnie opowiada tom IV „Krzyża polskiego”. Opowiada nie tylko obrazem mistrza Adama Bujaka, ale i szczególnie bogatym słowem wybitnego historyka i pisarza prof. Andrzeja Nowaka.

„Im głębiej próbujemy sięgnąć w historię Polski, tym bardziej obecność Krzyża jako znaku walki o wolność, znaku walki o Polskę, jest w niej trudna do zaprzeczenia. Można się jednak od tej obecności odwrócić, można – mimo historii – ją zanegować, ale kosztem sensu tej historii, kosztem zaprzeczenia własnego w niej udziału. (…)
My tę pamięć właśnie chcemy tutaj przywołać, w obrazie i w słowie, chcemy pójść jej śladem, w głąb historii polskiego Krzyża.”
– pisze prof. Andrzej Nowak.



 



Źródło: