Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

„Dezinformacja klimatyczna” na celowniku Hennig-Kloski. „Chcą tropić myślozbrodnie przeciw Zielonemu Ładowi"

- Ministerstwo Klimatu swoim „priorytetem” na czas polskiej prezydencji w UE uczyniło… „walkę z dezinformacją kwestionującą politykę energetyczną i klimatyczną w Unii”. Co to oznacza? Czy to próba wprowadzania cenzury w sowieckim stylu? - napisała na portalu X Beata Szydło, europosłanka PiS.

"Walka z dezinformacją klimatyczną" priorytetem resortu klimatu
"Walka z dezinformacją klimatyczną" priorytetem resortu klimatu
screen - gov.pl, x.com

Resort Hennig-Kloski chce walczyć z "dezinfomacją klimatyczną"

1 stycznia Polska na sześć miesięcy przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. 20 grudnia Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, ujawniła, jakie będą priorytety zarządzanego przez nią resortu w tym okresie. Zapowiedziała, że jednym z głównych celów ma być... "walka z dezinformacją klimatyczną". Dodatkowo, mają być prowadzone prace nad stworzeniem "narzędzi do walki z fake newsami i dezinformacją klimatyczną kwestionującą politykę energetyczną i klimatyczną UE". 

Do planów resortu pod wodzą Pauliny Hennig-Kloski odniosła się we wpisie na portalu X Beata Szydło, europosłanka PiS. 

"Chcą tropić myślozbrodnie przeciwko Zielonemu Ładowi"

"Ministerstwo Klimatu swoim „priorytetem” na czas polskiej prezydencji w UE uczyniło… „walkę z dezinformacją kwestionującą politykę energetyczną i klimatyczną w Unii”. Co to oznacza? Czy to próba wprowadzania cenzury w sowieckim stylu?"

– wskazała.

Była premier dodała, że "nasi „postępowcy” są, jak zwykle, dwa kroki za aktualną linią Brukseli i Berlina".

"Oni chcą tropić myślozbrodnie przeciwko Zielonemu Ładowi, a tymczasem w Niemczech zaczyna się paniczny odwrót od dotychczasowych klimatycznych dogmatów. Do łask wraca węgiel. Wraca tak szeroko, że Niemcy już pchają się po polskie złoża węgla"

– podkreśliła.

Zielony Ład - jeden z priorytetów UE 

Obecnie jednym z najważniejszych celów Unii Europejskiej jest wprowadzenie niezwykle mocno krytykowanego Zielonego Ładu, przeciwko któremu protestowali rolnicy z wielu krajów UE.

Europejski Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Pakiet obejmuje inicjatywy w ściśle powiązanych ze sobą obszarach, np. klimatu, środowiska, energii, transportu, przemysłu, rolnictwa oraz zrównoważonego finansowania.

Szefowa KE Ursula von der Leyen w listopadzie ub.r. podczas debaty w Parlamencie Europejskim poprzedzającym głosowanie nad powołaniem jej na kolejną kadencję, jasno zadeklarowała, że nie zrezygnuje z działań na rzecz "ochrony klimatu". 

"Chcę jasno powiedzieć: musimy i będziemy trzymać się celów Europejskiego Zielonego Ładu. Ale jeśli chcemy odnieść sukces w tej transformacji, musimy być zręczniejsi"

– zaznaczyła.

 



Źródło: x.com, niezalezna.pl

#Zielony Ład #Paulina Hennig-Kloska

mm