10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

Piekło kobiet w sporcie. WYWIAD z red. Maciejem Petruczenko, laureatem Złotego Wawrzynu Olimpijskiego

* Pójście w stronę dopuszczenia biologicznych mężczyzn po zmianie płci do rywalizacji z kobietami to jak zejście do piekła; * Na pewno najlepszym wyjściem na wstępie byłoby zamknięcie raz na zawsze drogi do startu w rywalizacji osobom zmieniającym płeć; * Z pewnością nagle nie zniknie muskulatura mężczyzny w momencie, kiedy dochodzi do zmiany płci. To, co się dzisiaj dzieje, to jest czyste wariactwo – mówi „Gazecie Polskiej” Maciej Petruczenko, honorowy redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, znawca ruchu olimpijskiego, laureat Złotego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za książkę „Prześcignąć swój czas”, biografię Ireny Szewińskiej.

Julia Szeremeta
Julia Szeremeta
Facebook/Julia Szeremeta - Facebook/Julia Szeremeta

Dopuszczenie biologicznych mężczyzn po zmianie płci do rywalizacji z kobietami to jak zejście do piekła – mówi „Gazecie Polskiej” Maciej Petruczenko, honorowy redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, znawca ruchu olimpijskiego, laureat Złotego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za książkę „Prześcignąć swój czas”, biografię Ireny Szewińskiej.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Maciej Petruczenko porusza kontrowersyjny temat uczestnictwa transpłciowych sportowców w rywalizacji z kobietami.

„Na pewno najlepszym wyjściem na wstępie byłoby zamknięcie raz na zawsze drogi do startu w rywalizacji osobom zmieniającym płeć” – stwierdza.

Petruczenko przytacza przykład Julii Szeremety, która przegrała pojedynek o złoty medal w boksie na igrzyskach olimpijskich z „zawodniczką” z Tajwanu, Lin Yu-ting. „Jest to po prostu jeden wielki skandal” – komentuje.

Dyskusja na temat transpłciowych sportowców narasta, a Petruczenko przypomina, że w maratonie w Nowym Jorku pojawiła się już klasyfikacja dla „trzeciej grupy”. „To szaleństwo będzie trwało nadal. Wkrótce może się okazać, że oprócz dwóch płci zawodnicy będą klasyfikowani w kilku innych płciach” – mówi.

Petruczenko podkreśla, że sport zawsze był oazą rozsądku i uczciwej rywalizacji, ale dziś dochodzi do kompletnego wypaczania normalności. „Dążymy do szaleństwa nie tylko w sporcie. Sport był tą cudowną ucieczką od ponurej często rzeczywistości. A dziś widzimy, że nawet na gruncie sportu dochodzi do kompletnego wypaczania normalności” – konkluduje.

Całość wywiadu z Maciejem Petruczenko znajdą Państwo w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”

 



Źródło: Gazeta Polska

Leszek Galarowicz