10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy

Już od środy w sprzedaży nowy numer "Gazety Polskiej". Polecamy temat z okładki: Grzegorz Wierzchołowski pisze o tym, jak ma wyglądać najazd migrantów na Europę, w tym na Polskę. Ponadto w numerze o "wodzie kolońskiej", czyli nowej TVP i samorządowym resecie z Rosją. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy

- Jak sprawdziła „Gazeta Polska”, w zapisach paktu migracyjnego jest furtka, która może zobowiązać Polskę rokrocznie do relokacji 20 tysięcy przybyszów lub do regularnego płacenia Brukseli kwoty aż 400 mln euro (1,7 mld zł). Ale relokacja nielegalnych uchodźców i podatek migracyjny to nie wszystko. Eurokomisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson obwieściła, że do Europy powinno wjeżdżać rocznie 4,5 mln legalnych imigrantów - pisze Grzegorz Wierzchołowski. Przyjęci imigranci będą musieli mieć zapewniony wikt i opierunek. Zapłaci podatnik, czyli my. 

PONADTO W NUMERZE:

  • Zamiast czystej wody, perfumowana woda kolońska

Miała być „czysta woda”, a można odnieść wrażenie, że to raczej znana z pruskich dworów perfumowana woda kolońska. Na główną gwiazdę programu „19:30” wyrasta bowiem Magdalena Gwóźdź-Pallokat, dziennikarka Deutsche Welle, jednocześnie odgrywająca rolę korespondentki neoTVP. „Kocham go! Kocham go, naprawdę” – wykrzykiwała o Szymonie Hołowni pogodynka TVN w rozmowie z obecną dziennikarką „Pytania na śniadanie” w neoTVP. „Chciałabym serdecznie pogratulować Panu Tuskowi, chciałabym mu podziękować” – zachwycała się pisarka erotyczna Blanka Lipińska w serwisie styl.fm. Czy propaganda koalicji 13 grudnia w ciągu ostatnich miesięcy zadziałała?

– - pyta w swoim tekście Piotr Lisiewicz. Warto przeczytać!

  • Jak lobby odpadowe sponsorowało kampanię Hołowni

Dwóch biznesmenów z branży odpadowej wpłaciło na konto Polski 2050 ponad 100 tys. zł. Z części tych środków swoją kampanię wyborczą sfi nansowała żona jednego z nich – Izabela Bodnar. Po objęciu mandatu poselskiego, została członkiem sejmowej komisji ochrony środowiska, która m.in. opiniuje przepisy związane z branżą odpadową. Z kolei przedstawiciele jej ugrupowania w ramach umowy koalicyjnej objęli stanowiska w ministerstwach i instytucjach, których decyzje będą miały wpływ na interesy obydwu biznesmenów

– - na tropie tego tematu jest Piotr Nisztor.

  • Tanio już było

Tylko do 30 czerwca będzie obowiązywać mechanizm mrożenia cen energii, wdrożony przez rząd Mateusza Morawieckiego na skutek pandemii, począwszy od grudnia 2021 roku, a potem utrzymany po wybuchu wojny na Ukrainie. W grudniu ubiegłego roku nowa większość poparła kontynuację działań osłonowych, ale tylko do połowy roku. Potem dopłaty znikną. Przypomina o tym Grzegorz Wszołek.

  • Samorządowy reset z Rosją

Dzięki samorządowcom, m.in. z Platformy Obywatelskiej, rosyjscy włodarze Królewca i obwodu leningradzkiego zapoznali się ze szczegółami organizacji Euro 2012 i wykorzystali polskie doświadczenia do przeprowadzenia mundialu w 2018 roku. Poprzez kontakty z polskimi samorządami Rosjanie pozyskiwali także wiedzę o ważnych projektach infrastrukturalnych w Polsce. Skala tej współpracy była ogromna, a niektóre samorządy kontynuowały ją nawet po rosyjskiej aneksji Krymu

–  czytamy w tekście Huberta Kowalskiego. Mocne!

  • Nawalny nie żyje

- Dołączył do długiej listy martwych wrogów Władimira Putina. Niewątpliwie Aleksiej Nawalny – choć skazany łącznie na ponad dwie dekady łagru – był postrzegany jako główny polityczny przeciwnik reżimu. Nieformalny lider opozycji, popularny na Zachodzie. Ale czy w obecnej sytuacji politycznej jego śmierć niesie jakiekolwiek ryzyko dla Kremla? - o tym pisze Antoni Rybczyński.

  • Partia w rozkroku

O tym, co się dzieje w USA pisze Maciej Kożuszek. - Słowa Donalda Trumpa o niepłacących sojusznikach NATO wywołały ogromne kontrowersje, ale mało kto przygląda się innej, niezwykle ważnej rozgrywce: jaka będzie Partia Republikańska? Kto będzie zapleczem prezydentury Trump 2025? - czytamy. 

  • Niemcy dostali zadyszki

Niemiecka gospodarka w 2023 roku skurczyła się o 0,3 proc. W 2024 roku czeka ją odbicie, ale poniżej 1 proc. Zaś polski PKB wzrósł w ub.r. tylko 0,2 proc., ale obecnie może zwiększyć się o 2,5–3 proc. Z czego wynika stagnacja gospodarki Niemiec? Jak na jej tle prezentuje się nasza sytuacja? - polecamy tekst Macieja Pawlaka.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 21 lutego!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 

 



Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Michał Kowalczyk