Przedstawiciele tvp.info deklarowali, że weryfikatorzy treści usuną wszystkie artykuły z portalu, które naruszałyby "zasady bezstronność i obiektywizmu". Pod młotek poszła praktycznie cała publicystyka z ostatnich ośmiu lat. Nie ostały się też materiały informujące o śledztwie wokół Romana Giertycha czy jego ugodzie z sędzią Konradem Wytrykowskim.
Od razu po siłowym przejęciu mediów publicznych zaczęły się czystki. W pierwszej kolejności na Woronicza usunięto z TVP serial "Reset" autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia. Produkcja opisywała kulisy stosunków polsko-rosyjskich w czasach rządów pierwszego gabinetu Donalda Tuska. Po 20 grudnia, gdy nastąpiło "odbicie" TVP, wyłączono sygnał TVP INFO i portalu. Serwis wrócił do nadawania 29 grudnia, a portal włączono do użytku dopiero 15 stycznia.
Nowym redaktorem naczelnym portalu tvp.info został Andrzej Jaszczyszyn. Co ciekawe, on sam pochwalił się, że zwołano komisję weryfikacyjną do zbadania rzetelności materiałów. - W ostatnich dniach weryfikowaliśmy treści z serwisu pod kątem rzetelności warsztatu dziennikarskiego. Materiały z pogranicza propagandy, które nie przeszły tej weryfikacji, nie będą udostępnione publicznie - przekazał "Wirtualnym Mediom". Oprócz publicystyki - co oczywiste, subiektywnej - zniknęły treści informacyjne.
Czytelnik nie znajdzie nic o depeszach dotyczących posła Romana Giertycha. Na przykład tekst z 6 września 2023 r. "Prokuratura zamierza przedstawić nowe zarzuty Romanowi Giertychowi" został skasowany. Po wejściu w artykuł pojawia się komunikat "Bład 404. Strona nie odnaleziona", a następnie ładuje się strona główna tvp.info. Nie ma w sieci również tekstów "Tusk postawił Giertychowi ultimatum: musi wrócić do Polski", "Tomasz Siemoniak: Bardzo cenię to, co robi Roman Giertych". Próżno też szukać artykułu "Roman Giertych o pozwie Michała Tuska". Mowa nie tylko o wydarzeniach z ostatnich miesięcy, ale też lat. Nie ma też już wzmianki o tym, że mecenas zawarł ugodę w sprawie o zniesławienie z sędzią w stanie spoczynku Konradem Wytrykowskim, na mocy której miał przeprosić adwersarza, czego nie zrobił, ignorując postanowienie sądu. Tekst był opublikowany i dostępny na portalu tvp.info. Do czasu nowych porządków kierownictwa strony.
"Drodzy Czytelnicy portalu tvp.info – wracamy. Znów jesteśmy dla Was na żywo – z informacjami z kraju i ze świata, relacjami, wideo, wydarzeniami kulturalnymi i ciekawostkami naukowymi. Mamy obowiązek Was informować o ważnych i ciekawych wydarzeniach, a przy tym zachować bezstronność, wyważenie i niezależność, wysoką jakość i integralność przekazu" - zapewniła redakcja, witając czytelników tvp.info po niemal miesiącu przerwy.