Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Najnowszy numer „GP”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana. „Znów Dniepr i Wisłę związać pieśni stułą”

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 13 kwietnia 2022 r. szczególnie polecamy artykuł Piotra Lisiewicza „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Znów Dniepr i Wisłę związać pieśni stułą”. Będą też wywiad red. Tomasza Sakiewicza z wicepremierem Jackiem Sasinem oraz rozmowa Grzegorza Wierzchołowskiego z Antonim Macierewiczem, przewodniczącym podkomisji smoleńskiej. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska VD

„Wesoły nam dzień dziś nastał” – czy przejdzie nam w tym roku przez usta radosna pieśń rezurekcyjna? Czy pojawi się znana od dzieciństwa radość ze Zmartwychwstania? Czy raczej kołatać się nam będą w głowie słowa Stanisława Balińskiego: „Bo nasze dzieci pod szrapnelami, padły bez tchu. O! Święta, Maryjo, módl się za nami, lecz nie chodź tu”. Niby to tym razem, wyjątkowo, nie u nas, ale przecież z Przemyśla do Buczy, Irpienia czy Borodzianki dojechać można szybciej niż do Poznania. „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” jest tam potrzebny bardzo dosłownie. Bo tam śmierć, piekło i szatan z Kremla.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Lech Kaczyński wygrał zza grobu. Rozmowa z wicepremierem Jackiem Sasinem

Na pewno śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego ułatwiła działania Rosji, działania, które godziły w pozycję Polski, ponieważ nie było ośrodka, który mógłby się temu przeciwstawić. Można powiedzieć, że mieliśmy wtedy jednolitą monowładzę PO i PSL-u, który był w cieniu silniejszego koalicjanta. De facto władzę sprawował Donald Tusk, który miał wizję Polski jako kraju wasalnego wobec najsilniejszych sąsiadów.
- mówi „Gazecie Polskiej” wicepremier Jacek Sasin, w latach 2009–2010 zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rozmawia Tomasz Sakiewicz

  • Zginął, bo chciał powstrzymać pakt Tusk–Putin. Rozmowa z Antonim Macierewiczem

Lech Kaczyński stał na przeszkodzie w realizacji planu, który zawierał element wojskowy, element energetyczny i element geopolityczny. Gdy prezydent RP został zamordowany, Prawo i Sprawiedliwość dotkliwie osłabione, a Donald Tusk uzyskał pełną możliwość swobodnej realizacji planów politycznych, wtedy projekt Tusk–Putin zaczął być wcielany w życie. Tak więc zbrodnia smoleńska była atakiem na Polskę, by ułatwić ekspansję imperialną Rosji prowadzoną razem z Niemcami.
- mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” Antoni Macierewicz, przewodniczący podkomisji smoleńskiej, były minister obrony narodowej. Rozmawia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Zielony scenariusz napisany na Kremlu. Ekologiczne igranie z bezpieczeństwe

Paraliżowanie poszukiwania gazu łupkowego, blokowanie budowy energetyki jądrowej, forsowanie zakazu palenia w kominkach, uderzanie w Centralny Port Komunikacyjny czy płot na granicy i przekop Mierzei Wiślanej – polscy ekolodzy pojawiają się wszędzie tam, gdzie można zaszkodzić bezpieczeństwu państwa i Polaków. Dziś jak nigdy widać, jak niebezpieczne jest wsłuchiwanie się w głos aktywistów.
- więcej w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Chusta Weroniki czy gest Piłata? Kościół 2022

Wbrew oszczerstwom liberalnych celebrytów, Kościół w Polsce w pełni zaangażował się w pomoc wojennym uchodźcom z Ukrainy. A głos hierarchów brzmi czystymi, stanowczymi tonami – zło i złoczyńcy nazwani są po imieniu, jasno odróżnieni zostali kaci i ich ofiary. Ale zgorszeniem dla wielu wierzących i niewierzących jest dziś, niestety, watykańska dyplomacja i jej zachowanie wobec Rosji oraz rozpętanej przez Moskwę wojny na Ukrainie.
- czytamy w publicystycznym tekście Krzysztofa Wołodźko.

  • Wstrząsające relacje zakonników z Mariupola

Polscy paulini prowadzili w Mariupolu parafię pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Z powodu ciężkich bombardowań postanowili wyjechać z miasta wraz z grupą cywilnych mieszkańców. Cudem udało im się ominąć rosyjskie wojska i ostatecznie dotrzeć do klasztoru w Kamieńcu Podolskim, gdzie kontynuują swoją posługę.
- czytamy w reportażu Huberta Kowalskiego.

  • Berlin i Moskwa – sojusz nieczystych sumień

Zdumiewa sekwencja wydarzeń – 7 kwietnia 2010 roku Putin i Tusk w Katyniu, 9 kwietnia Merkel i Miedwiediew symbolicznie rozpoczynają budowę Nord Stream, 10 kwietnia katastrofa smoleńska. Brutalna rzeczywistość jest jednak taka, iż Berlin z pełnym wyrachowaniem realizował strategię, której celem była tworzenie wspólnej, niemiecko-rosyjskiej wizji geopolitycznej. Nic też nie wskazuje, aby nastąpiła zasadnicza zmiana owej koncepcji. Scholz gra jedynie na przeczekanie.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 



Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

Piotr Łukawski