Po ponad pięciu godzinach narady „kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji”. Wcześniej Kościński przyjął na siebie odpowiedzialność polityczną za - jak to oceniła rzecznik prasowa PiS Anita Czerwińska - pewne niedociągnięcia jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych w Polskim Ładzie.
We wtorkowej „Codziennej” króluje polityka krajowa i zagraniczna, ale nie zabraknie też sporej dawki wiadomości z gospodarki, kultury czy sportu.
Ścisłe kierownictwo PiS przyjęło decyzję ministra Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji. Do czasu wyłonienia nowego ministra finansów funkcję tę pełnił będzie premier Mateusz Morawiecki. - Cieszę się, że ostatnie dwa tygodnie są dużo, dużo lepsze, niż pierwsze dwa tygodnie stycznia, gdy na skutek braku pewnych działań, np. niewypełnienia pewnych formularzy, doszło do nieprawidłowości. I owszem, w takich sytuacjach zawsze należy patrzeć z jednej strony na naprawienie tego, co zostało niedopatrzone, a z drugiej - zastanowić się nad konsekwencjami - stwierdził szef polskiego rządu. Więcej o zebraniu Prawa i Sprawiedliwości, a także o możliwych kandydatach na ministra finansów we wtorkowej „Codziennej” w tekście Jana Przemyłskiego „Przetasowanie w drużynie Morawieckiego”.
Tymczasem prezydent RP Andrzej Duda, który przebywał w Brukseli spotkał się z przewodniczącymi Komisji i Rady Europejskiej oraz z szefem NATO. - Najważniejsze jest zachowanie jedności NATO wobec agresywnej polityki Moskwy - powiedział prezydent RP. Analiza prezydenckiej wizyty we wtorkowej GPC w tekście Konrada Wysockiego „Nigdy więcej stref wpływów”.
Niespodziewanie dotarł do nas z Rosji tekst zadziwiająco ostrego oświadczenia oficerów w stanie spoczynku, w którym sprzeciwiają się oni rozpętywaniu wojny z Ukrainą na wielką skalę, krytykują cały system rządów Putina i jego osobiście oraz wzywają go do ustąpienia ze stanowiska prezydenta. Czy możliwy jest przewrót wojskowy w Rosji – zastanawia się Jerzy Lubach w materiale „Ta wojna to droga do upadku Rosji”.