Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z palestyńskim Hamasem w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy oraz uwolnienia zakładników • • •

Obowiązek szczepienia w Niemczech? Kanclerz o pandemii

Kanclerz Olaf Scholz przyznał, że wskaźnik szczepień w kraju wciąż nie jest jeszcze wystarczająco wysoki. - Początkowo wierzyłem, że wszyscy obywatele będą przekonani co do tego, że zaszczepienie się jest ważne. Ponieważ tak się nie stało, konieczne może być obowiązkowe szczepienie – podkreślił w wywiadzie udzielonym w stacji ARD

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
flickr

Scholz zapowiedział, że jego rząd będzie działać szybko i zdecydowanie wobec kryzysu wywołanego pandemią. Szczepienia przeciw Covid-19 są konieczne, aby chronić wszystkich, stwierdził.

Osoby niezaszczepione będą teraz zobowiązane do przestrzegania „daleko idących ograniczeń, mających na celu ochronę całej populacji”. Scholz podkreślił, że nie widzi w związku z tym podziału społeczeństwa.

"Ponieważ głośna mniejszość zachowuje się teraz bardzo radykalnie, nie możemy zakładać, że podział dotyczy całego społeczeństwa”

– podkreślił Scholz.

"To, że demonstranci paradują z pochodniami pod domem minister zdrowia, jest absolutną granicą, którą należy wspólnie odrzucić. Nienawiść i agitacja są zagrożeniem dla uporządkowanego współistnienia, którego nie można zaakceptować”.

 - dodał.

Polityka zagraniczna według Scholza

Odnosząc się do rosyjskiej agresji na Ukrainę, Scholz podkreślił, że nienaruszalność granic jest kluczowa dla bezpieczeństwa w Europie. Jego rząd chce zapewnić, że granice w Europie nie ulegną zmianie. Zaznaczył też, że „należy zapobiec konfrontacji między Rosją a Ukrainą”.

Scholz został też zapytany o to, jak w jego rządzie kształtowane będą ogólne kierunki polityki zagranicznej – czy będą one wychodzić z urzędu kanclerskiego, czy z departamentu spraw zagranicznych, kierowanego przez Annalenę Baerbock (Zieloni). Kanclerz podkreślił, że „działania będą podejmowane wspólnie, a podwaliny ku temu położono już w umowie koalicyjnej”.

Zapytany, jakich błędów chciałby uniknąć, Scholz odpowiedział, że „bardzo, bardzo dużym błędem” byłby brak działania właśnie z obawy przed popełnieniem błędu.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

az