Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda podpisał budżet na 2025 r. oraz przesłał część przepisów do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej • • •

Tysiące wyborców za Donaldem Trumpem - masowe wiece w południowej Kalifornii

Podczas gdy kandydaci na urząd prezydenta odbywają ostatnie wizyty po „swing states”, w południowej Kalifornii odbywają się masowe wiece dla poparcia prezydenta Donalda Trumpa. Tylko tutaj, w kolebce amerykańskiego przemysłu filmowego, mogą odbywać się tak spektakularne wydarzenia.

W miniony weekend największa manifestacja w Los Angeles zgromadziła tysiące sympatyków obecnie urzędującego prezydenta. Panowała niezwykła atmosfera, ludzie słuchali piosenek napisanych dla i o Trumpie, tańczyli, rozmawiali, spędzali wspólnie czas. Zamknięto szereg ulic, aby zgromadzeni mogli swobodnie się poruszać, a kawalkada samochodów przejeżdżała ulicami obok.

Sporo osób było przebranych za historyczne postacie USA, inni byli przyozdobieni flagami i patriotycznymi symbolami.

Pośród tłumu było widać policjantów z wydziału policji miejskiej Beverly Hills i Los Angeles. Rozmawiali z zebranymi i panowała bardzo przyjacielska atmosfera.

Na wiecu można było zobaczyć banery „Polish Americans for Trump,” czyli Amerykanie polskiego pochodzenia za Trumpem, a także „Mexicans for Trump” (Meksykanie za Trumpem), „Germans for Trump” (Niemcy za Trumpem), „Chinese for Trump” (Chińczycy za Trumpem) oraz „Blacks for Trump” (czarni za Trumpem).

Manifestacje miały miejsce w wielu dzielnicach metropolii jak Beverly Hills, Woodland Hills. Przejeżdżały liczne kawalkady samochodów z flagami USA, banerami i głośnikami, przez które skandowano „Trump 2020,” „Ameryka” i „4 lata więcej.”

Niektórzy przyjechali z daleka, aby ostatnie godziny przed wyborami spędzić w gronie tych, którzy także uważają, że druga kadencja zapewni Ameryce praworządność i spokój.

Jeśli po wyborach dojdzie do zamieszek, wpłynie to negatywnie na kolejne lokalne średnie i małe biznesy, które zostały najbardziej dotknięte skutkami pandemii koronawirusa.

Kalifornia do 1992 roku głosowała w większości na Republikanów. Stąd między innymi pochodził Ronald Reagan i tutaj na przedmieściach Los Angeles mieści się jego biblioteka.

W Kalifornii oraz w Chicago - w mieście, w którym liczebnie jest największa w USA Polonia - w powszechnym głosowaniu przez ostatnich kilka kadencji wygrywają Demokraci.

 



Źródło: niezalezna.pl

#USA #wybory #Donald Trump

Małgorzata Schulz