Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Polska policja rozszerza swoją flotę bezemisyjnych pojazdów

Komenda Stołeczna Policji odebrała zamówienie sześciu w pełni elektrycznych modeli Hyundai KONA Electric, rozszerzając swoją flotę o bezemisyjne pojazdy, które niebawem rozpoczną służbę na warszawskich ulicach.

mat. pras.

Radiowozy zamówione przez Policję to elektryczne Hyundaie KONA z baterią o pojemności 64 kWh i napędem elektrycznym o mocy 204 KM, który umożliwia osiągnięcie prędkości 100 km/h już w czasie 7,6 sekundy. Kona Electric oferuje zasięg do 484 km (WLTP), a w trybie miejskim nawet do 660 km. Nowe policyjne radiowozy wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa: System utrzymywania pasa ruchu (LKA), Systemy kontroli zjazdu i podjazdu (DBC i HAC), System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW), Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych (FCA), System monitorowania martwego pola (BCW), Inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go, który utrzymuje zadaną prędkość i utrzymuje dystans przed poprzedzającym pojazdem, a w razie konieczności doprowadza do zatrzymania samochodu.
Modele przekazane Stołecznej Komendzie Policji w Warszawie będą wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego służba w dzielnicach Warszawy, nie spowoduje hałasu i emisji spalin oraz przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej.


Cieszymy się, że Policja ponownie wybiera auta naszej marki. Jak dotąd służby mundurowe korzystały z modeli i20, i30, Kona oraz Tucson. Tym razem udało nam się wygrać przetarg na dostawę samochodów elektrycznych, o których jesteśmy przekonani, że doskonale sprawdzą się w codziennej pracy funkcjonariuszy w stolicy. Nie jest to pierwsza dostawa samochodów elektrycznych Hyundai do Administracji Państwowej. Od roku w Krakowie jeździ 47 takich samochodów w Krakowskim Holdingu Komunalnym. Auta doskonale spisują się w codziennej eksploatacji Straży Miejskiej, Muzeum Narodowego, Urzędu Miasta i wielu innych instytucji, użytkujących te pojazdy. Chcielibyśmy, aby modele elektryczne Hyundai były wybierane przez kolejne Instytucje Państwowe i jesteśmy na to przygotowani pod kątem atrakcyjnej oferty oraz dostępności aut -  oznajmił Grzegorz Sokalski, szef działu sprzedaży korporacyjnej Hyundai Motor Poland.

 Hyundai Kona Electric to w pełni elektryczny SUV, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Samochód już w podstawowej wersji został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy Hyundai SmartSense, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy. Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 0 do 80% trwa 75 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego. KONA Electric oferuje także różne możliwości ładowania i typy wtyczek, dzięki czemu można wygodnie ładować ją w garażu lub na stacjach szybkiego ładowania.

 



Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#[policja #samochody elektryczne #branża motoryzacyjna

Paweł Kryszczak