Tusk wezwany na przesłuchanie! Będzie pytany o tajną umowę ze służbami Putina

Prokuratura w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB. Postawiono już pierwsze zarzuty.

premier.gov.ru/creativecommons.org/ licenses/by/3.0/
Prokuratura w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB. Postawiono już pierwsze zarzuty. Jak ustalił portal niezalezna.pl - w tym postępowaniu na środę 15 marca wyznaczono przesłuchanie Donalda Tuska, który otrzymał wezwanie. Wcześniej omyłkowo podaliśmy, że przesłuchanie ma się odbyć dzień wcześniej.

W połowie grudnia "Gazeta Polska Codziennie", która dotarła do szczegółów śledztwa, informowała:
"postawiono zarzuty gen. Januszowi Noskowi oraz jego następcy na stanowisku szefa SKW Piotrowi Pytlowi. Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zarzuca im przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści".

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak rosyjska FSB infiltrowała polskie służby. Prokuratura prowadzi śledztwo

"Zawarta w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, umowa o współpracy między SKW i FSB dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. A takim zagrożeniem dla FSB były m.in. działania podejmowane przez Amerykanów oraz NATO. Na celowniku SKW znalazł się prok. Marek Pasionek, który był jednym z prokuratorów nadzorujących śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej" - pisała "GPC".


Okolicznościami zawarcia umowy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB, a także konsekwencjami jakie wynikły z tego kuriozalnego porozumienia, zajął się Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

"Pod lupą śledczych znalazły się m.in. wizyty Rosjan w siedzibie SKW oraz delegacje gen. Janusza Noska oraz Piotra Pytla w Rosji. Według świadków przebywający w Polsce funkcjonariusze FSB mieli możliwość swobodnego poruszania się po siedzibie SKW, a na służbowym parkingu stał ich samochód, którego nie sprawdzono m.in. pod kątem urządzeń szpiegowskich. Takich przywilejów nie mieli oficerowie SKW, którzy podczas wizyty w Rosji byli pod stałą obserwacją i kontrolą FSB" - informowała "Codzienna".


Jak ustalił portal niezalezna.pl prokuratorzy prowadzący śledztwo w tej sprawie wysłali wezwanie do Donalda Tuska, a przesłuchanie zaplanowano na środę.

Będziemy wracali do tego tematu

 

 Źródło: niezalezna.pl

#FSB #Rosja #służby specjalne #Służba Kontrwywiadu Wojskowego #Donald Tusk

gb,dk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo