Garstka KODziarzy zobaczyła samochód z Merkel. Cieszyli się jak dzieci: „to dla nas wsparcie”

  

Kanclerz Niemiec była wczoraj w Warszawie. Spotkała się z Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą, Jarosławem Kaczyńskim i liderami opozycji. Angela Merkel nie znalazła czasu m.in. dla Ryszarda Petru i KOD’ziarzy. Ale ci i tak się cieszą, że… przejechała samochodem koło ich coraz bardziej wyludniającego się namiotowego miasteczka. A był też taki co czytał w myślach Merkel.
 
Podczas rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel podkreśliłam, że realizacja inwestycji Nord Stream 2 jest dla Polski nie do zaakceptowania - oświadczyła premier Beata Szydło po spotkaniu w Warszawie szefowych rządów obu państw.
 
Pojawiła się też kwestia ponownej kandydatury Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.
 
Następnie Kanclerz spotkała się z prezydentem Dudą. Rozmawiali o tym, jak "zachować trwałość więzi transatlantyckich, która jest wartością i która jest istotna zarówno z perspektywy polskiej, jak i niemieckiej".
 
Jarosław Kaczyński oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel w czasie spotkania rozmawiali przede wszystkim o przyszłości UE oraz Brexicie. – To były rozważania o ustroju Unii Europejskiej – podkreślił prof. Legutko. Rozmowa trwała ponad godzinę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Językoznawca Petru o spotkaniu Szydło-Merkel. Tego nie można przegapić! WIDEO 

KOD wystosował list do Angeli Merkel chcąc spotkania. Nie doszło do niego. Lecz zwolennicy nie zrazili się, bo mieli powód do dumy. Kanclerz Niemiec jadąc Alejami Ujazdowskimi w Warszawie przejechała koło grupki KODziarzy z flagami. I to ich strasznie ucieszyło.

To dla nas był szok, bo wiedzieliśmy, że Kanclerz zapewne nie będzie miała czasu nas odwiedzić, ale ten przejazd był dla nas ogromnym aktem wsparcia

– czytamy na kod-mazowsze.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sesja parlamentu została odroczona. Przyczyną decyzji jest epidemia koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Zaplanowana na marzec doroczna sesja chińskiego parlamentu może zostać przełożona, ponieważ wysiłki władz skupione są na opanowaniu epidemii koronawirusa – przekazała dzisiaj państwowa agencja Xinhua. Decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec lutego.

Liczące ok. 3 tys. delegatów Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zbiera się zwykle w Pekinie 5 marca na trwającą ok. 10 dni sesję, by zatwierdzić nowe prawa i ogłosić cele gospodarcze na dany rok.

Stały Komitet OZPL rozważa jednak odłożenie marcowej sesji w związku z epidemią koronawirusa, która wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach – podała Xinhua. Do poniedziałku w całym kraju odnotowano łącznie ponad 70 tys. zakażeń i 1771 zgonów z powodu wirusa.

Formalna decyzja w sprawie odłożenia obrad krajowego parlamentu zapadnie na sesji Stałego Komitetu OZPL, która rozpocznie się 24 lutego – napisała chińska agencja. Według komunikatu podczas sesji komitet ma również rozpatrzyć projekt zakazu handlu dzikimi zwierzętami oraz „usunięcia złych nawyków jedzenia dzikich zwierząt, by zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo ludzi”.

W komunikacie nie podano, na kiedy sesja parlamentu mogłaby zostać przełożona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts