Relacje transatlantyckie, przyszłość Unii Europejskiej oraz konflikt na Ukrainie były głównymi tematami dzisiejszej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Szczerski podkreślił, że prezydent Duda i kanclerz Niemiec rozmawiali o tym, jak "zachować trwałość więzi transatlantyckich, która jest wartością i która jest istotna zarówno z perspektywy polskiej, jak i niemieckiej".

Według ministra rozmowa dotyczyła przyszłości Unii Europejskiej oraz reform, które są potrzebne dzisiaj, aby Europa odzyskała zaufanie obywateli, a także zdolność do efektywnego funkcjonowania, w tym w zakresie spójności wspólnego rynku.

"Rozmowa dotyczyła także kwestii konfliktu na Ukrainie, perspektyw jego rozwiązania" - poinformował Szczerski.

Dyrektor prezydenckiego Biura Prasowego poinformował, że rozmowa "w cztery oczy" prezydenta Dudy z kanclerz Merkel trwała pół godziny.

Po godz. 17 w rezydencji ambasadora Niemiec w Warszawie rozpoczęło się spotkanie kanclerz Angeli Merkel z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną oraz prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.