W Warszawie ruszył Orszak Trzech Króli. Na drodze z Placu Zamkowego na Plac Piłsudskiego Trzej Królowie, wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek i rycerzy oraz wszystkimi przybyłymi na Orszak obejrzą siedem scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii między innymi „Dwór Heroda”, „Gospodę” „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami” i „Stajenka”.

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ!


W stolicy, podobnie jak w poprzednich latach odbędą się dwa orszaki. Pierwszy, centralny Orszak Trzech Króli  wyruszył z pl. Zamkowego i Traktem Królewskim przejdzie na pl. Piłsudskiego. Uczestnicy drugiego spotkają się na Targówku. Każdy z uczestników otrzyma papierową koronę, śpiewnik z kolędami oraz naklejkę. 6 stycznia kolorowe Orszaki przejdą aż w 515 miejscowościach w całej Polsce. 

Transmisja z Warszawy:
 

Ulicami Poznania Orszak Trzech Króli wyruszy już po raz siódmy. W przygotowanie widowiska zaangażowały się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe i firmy prywatne. Łącznie około 500 wolontariuszy. Co roku w Poznaniu wydarzenie gromadzi od 5 do 15 tysięcy Poznaniaków. W tym roku organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników . Pierwsze 10 tys. osób otrzyma korony i śpiewniki.  Jak piszą organizatorzy " uczestnicy będą mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą nam jednym głosem śpiewać kolędy!"

Transmisja z Poznania: