Przejście Orszaku Trzech Króli. TRANSMISJA

  

W Warszawie ruszył Orszak Trzech Króli. Na drodze z Placu Zamkowego na Plac Piłsudskiego Trzej Królowie, wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek i rycerzy oraz wszystkimi przybyłymi na Orszak obejrzą siedem scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii między innymi „Dwór Heroda”, „Gospodę” „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami” i „Stajenka”.

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ!


W stolicy, podobnie jak w poprzednich latach odbędą się dwa orszaki. Pierwszy, centralny Orszak Trzech Króli  wyruszył z pl. Zamkowego i Traktem Królewskim przejdzie na pl. Piłsudskiego. Uczestnicy drugiego spotkają się na Targówku. Każdy z uczestników otrzyma papierową koronę, śpiewnik z kolędami oraz naklejkę. 6 stycznia kolorowe Orszaki przejdą aż w 515 miejscowościach w całej Polsce. 

Transmisja z Warszawy:
 

Ulicami Poznania Orszak Trzech Króli wyruszy już po raz siódmy. W przygotowanie widowiska zaangażowały się poznańskie szkoły, muzycy, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe i firmy prywatne. Łącznie około 500 wolontariuszy. Co roku w Poznaniu wydarzenie gromadzi od 5 do 15 tysięcy Poznaniaków. W tym roku organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników . Pierwsze 10 tys. osób otrzyma korony i śpiewniki.  Jak piszą organizatorzy " uczestnicy będą mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą nam jednym głosem śpiewać kolędy!"

Transmisja z Poznania:


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl