Z WSI do KOD i opornik w klapie. Cenckiewicz mocno: to jest dopiero hucpa!

„Ppłk Tadeusz Korablin z Zarządu III Inspektoratu WSI z opornikiem – symbolem indywidualnego oporu w stanie wojennym, to jest dopiero hucpa!” – napisał na Twitterze historyk, dr hab.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
„Ppłk Tadeusz Korablin z Zarządu III Inspektoratu WSI z opornikiem – symbolem indywidualnego oporu w stanie wojennym, to jest dopiero hucpa!” – napisał na Twitterze historyk, dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Jak już pisaliśmy, Tadeusz Korablin, były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych, to obecnie jeden z najważniejszych warszawskich aktywistów Komitetu Obrony Demokracji. Z raportu weryfikacyjnego WSI wynika, że Korablin już w latach 90-tych troszczył się o demokrację w Polsce... rozpracowując partie prawicowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: W WSI rozpracowywał partie prawicowe. Teraz razem z KOD „broni demokracji”

Między innymi na ten temat rozmawiali goście Michała Rachonia w programie „Woronicza 17” w TVP Info.

To jest kolejny dowód na to, że Komitet Obrony Demokracji powstały chwilę po demokratycznych wyborach, które wyłoniły nową władzę w Polsce, trzeba raczej nazywać komitetem obrony dawnego establishmentu III RP

mówił Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał też, że WSI od zawsze bardzo silnie próbowały mieszać się do polskiej polityki.

Działalność byłego funkcjonariusza WSI w szeregach „obrońców demokracji” skomentował również dr hab. Sławomir Cenckiewicz, który na profilu Korablina na Facebooku znalazł jego zdjęcie z... opornikiem, jako symbolem walki z „dyktaturą”...

 

Źródło: niezalezna.pl

#WSI #Sławomir Cenckiewicz #Tadeusz Korablin #KOD #opornik #Wojskowe Służby Informacyjne #Komitet Obrony Demokracji

krs
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo