Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • • Mityngi lekkoatletycznej Diamentowej Ligi przez pięć lat będą się odbywały na Stadionie Śląskim w Chorzowie • • •

Stanowcza deklaracja rządu premier Szydło: Zrobimy wszystko żeby życie chronić

Program wsparcia dla matek decydujących się na urodzenie tzw, trudnych ciąż oraz wsparcia rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne oraz zakrojoną na szeroką skalę kampanii informacyjnej wsp

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Program wsparcia dla matek decydujących się na urodzenie tzw, trudnych ciąż oraz wsparcia rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne oraz zakrojoną na szeroką skalę kampanii informacyjnej wspierającej i promującej życie – to główne założenia przygotowywanego przez rząd projektu ws. Ochrony życia. Szczegółowe założenia w tej sprawie przedstawiła dziś w Sejmie premier Szydło.

- Jestem za ochroną życia. Jako premier RP czuję się odpowiedzialna za jego ochronę.  Szanujmy różne poglądy i różne głosy. Uważam, że odpowiedzialnością całej klasy politycznej jest teraz studzenie emocji.  Rząd RP zrobi wszystko, żeby życie chronić – mówiła szefowa rządu.

Premier Beata Szydło zaprezentowała również trzy zobowiązania rządu w tej sprawie.

- Po pierwsze, do końca roku przygotujemy program który zostanie przedstawiony w Sejmie. Program wsparcia dla rodzin i matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż. Program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne. Program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, prenatalną jak i później w opiece nad urodzonym dzieckiem. Przedstawimy ten projekt ustawy do końca tego miesiąca i zapraszam wszystkie kluby, a nawet tych którzy chcą liberalizować przepisy aborcyjne żebyście wzięli udział w pracach nad tym projektem – mówiła w Sejmie premier Beata Szydło.

Rząd zgłosi także poprawki zabezpieczające środki na nowe programy w 2017 roku.

- Drugie zobowiązanie, to zgłoszenie poprawek zabezpieczających środki finansowe na realizację tych programów – zapowiedziała premier Szydło.

Rząd planuje także przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę kampanii informacyjnej promującej ochronę życia.

- Trzecim zobowiązaniem jest przeprowadzenie kompleksowej, szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, wspierającej i promującej ochronę życia – oznajmiła szefowa rządu.

ZOBACZ WYSTĄPIENIE PREMIER SZYDŁO


 

 

 Źródło: sejm.gov.pl,niezalezna.pl

#debata #Sejm #ustawa aborcyjna #aborcja #polityka #pro-life #Ordo Iuris #Stop Aborcji #komisja sejmowa #komisja sprawiedliwości i praw człowieka

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo