Bunt PO przeciwko HGW! Co naprawdę stało się podczas posiedzenia?

Do sporego zamieszania doszło podczas głosowania nad pomysłem Hanny Gronkiewicz-Waltz zakładającym wprowadzenie do porządku obrad Rady Warszawy punktu dotyczącego komisji ds. reprywatyzacji.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Do sporego zamieszania doszło podczas głosowania nad pomysłem Hanny Gronkiewicz-Waltz zakładającym wprowadzenie do porządku obrad Rady Warszawy punktu dotyczącego komisji ds. reprywatyzacji. Jak ustalił portal niezalezna.pl - wniosek upadł, ponieważ radnym PO zabrakło dwóch głosów do jego przegłosowania. Tymczasem okazuje się, że w głosowaniu nie brało udziału w sumie czworo radnych z PO.

Gdy ostatecznie doszło do głosowania nad pomysłem, okazało się, że Gronkiewicz-Waltz opuścili nawet radni Platformy Obywatelskiej. Dosłownie opuścili, bo jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl, kilkoro z nich w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu.

- W głosowaniu za rozszerzeniem porządku było 29 radnych, przeciw 22, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Punktu nie wprowadzono, ponieważ, żeby to zrobić, wymagane jest 31 głosów

– mówiła na sesji Rady Warszawy przewodnicząca rady miasta Ewa Malinowska-Grupińska z Platformy Obywatelskiej.  

Co ciekawe, radni Platformy Obywatelskiej, gdyby tylko im na tym zależało, mogliby bez trudu uzyskać wymaganą większość i przeforsować wniosek o powołanie komisji. Do przegłosowania wniosku wystarczyło poparcie 31 radnych, a klub PO liczy 33 osoby. W rozmowie z portalem niezalezna.pl przewodniczący klubu PiS w radzie miasta Cezary Jurkiewicz ujawnia, że w szeregach PO doszło do rozłamu.

- Zaskoczeniem dla PO podczas całej sesji było to, że nie zebrali nawet 31 głosów. Za powołaniem komisji nie głosowali wszyscy radni PO. W ich klubie jest rozłam

– mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Cezary Jurkiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW traci poparcie we własnym klubie. Radni PO nieobecni na głosowaniu. Komisji nie będzie

Rada Warszawy składa się w sumie z 57 osób. Klub PO liczy 33 radnych, klub PiS 21, a status radnych niezrzeszonych mają 3 osoby. (stan na 29 LIPCA 2016).

Porównanie aktualnego składu klubu radnych PO z wykazem głosowania ws. powołania komisji ds. Reprywatyzacji - o co tak zabiegała prezydent Gronkiewicz-Waltz – jednoznacznie dowodzi, że poza Izabelą Chmielewską, która figuruje jako osoba niegłosująca, w głosowaniu nie wzięło udziału jeszcze troje stołecznych radnych Platformy: Michał Czaykowski, Agnieszka Jakowicka oraz Maria Łukaszewicz.


 
  

 

Źródło: radawarszawy.um.warszawa.pl,niezalezna.pl

#HGW #Warszawa #Hanna Gronkiewicz-Waltz #CBA #reprywatyzacja #Marcin Bajko #Rada Warszawy #głosowanie

rz,pk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo