Kijowski poszedł na marsz KOD, a tam taka "przykrość". Transparenty i hasła o alimentach

  

Komitet Obrony Demokracji manifestował w sobotę w niektórych miastach. Długo przed rozpoczęciem demonstracji wiedzieliśmy co będzie na marszu KOD. Potwierdziły się informacje ujawnione przez „Do Rzeczy”. Władze Platformy Obywatelskiej wzywały do udziału w proteście oraz doradzały, w jaki sposób zaaranżować pewne „eventy” podczas niego. Bohaterem był jednak Mateusz Kijowski, który chciał znowu brylować, a usłyszał kilka słów prawdy. Dość ostrych.
 
W Łodzi doszło do pewnego incydentu. Jeszcze przed startem protestu uczestników witał Mateusz Kijowski. Uczestnicy demonstracji odpowiedzi krzycząc: „Mateusz, Mateusz". Ale byli i tacy, którzy nie cieszyli się na jego widok. Grupka młodych ludzi zaczęła skandować: „Płać alimenty”. Przypominając skandal z udziałem lidera KOD.
Kijowski zamienił dwa zdania z dziennikarzami.

Nie odpuszczamy, działamy cały czas. Struktury we wszystkich województwach są sprawne i działają

– powiedział. Jego wywiad usiłowali zakłócić narodowcy, krzycząc „Płać alimenty”.

Jak widać nie wszystkim się podoba demokracja

– próbował uciec od problemu lider KOD.
 
Do alimentów nawiązano również podczas manifestacji w Poznaniu.
„Wolne media. Alimenty trzeba płacić”, czy „Alimenty same się nie zapłacą” – takie transparenty widać było w Poznaniu.
 


Wojciech Wybranowski przedstawił liczebność Kod-owców w Poznaniu.Być może taka frekwencja była właśnie z powodu dalszego lansowania Kijowskiego. To jeden ze wpisów na twitterze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wyborcza.pl,twitter.com,tvn24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kuriozalny proces Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł PO się nie przygotował

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Kulisy całej sprawy są dość absurdalne, bo chodzi o... podanie dalej memów na Twitterze. Cenckiewicz informuje, że Nitras - znany z "obrony sądów" - nie wziął na rozprawę nawet dowodu osobistego.

Cenckiewicz został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które nie spodobały się Nitrasowi, choć o wyroku i samej rozprawie dowiedział się z Twittera.

Sprawa ma dalszy ciąg - tym razem w trybie odwoławczym.

[polecam:https://niezalezna.pl/284309-slawomir-cenckiewicz-prosi-o-wsparcie-chodzi-o-proces-z-nitrasem-za-podanie-dalej-memow]

Nitrasa oburzyło to, że Cenckiewicz podał dalej na Twitterze memy dotyczące jego osoby.

Dzisiejszą rozprawę na swoim internetowym portalu opisuje Radio Szczecin.

Zdaniem posła PO-KO sugerują one, że jest złodziejem. Polityk opozycji twierdzi, że do tej pory ludzie wyzywają go na ulicy. 

Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu 

- mówił w sądzie Nitras.

Mecenas Zbigniew Bogucki - obrońca Sławomira Cenckiewicza - odpowiadając Nitrasowi powiedział, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć 

- mówił.

Cenckiewicz stwierdził zaś, że to, co spotyka na ulicach Nitrasa, nie ma związku z podanymi przez niego dalej wpisami na Twitterze.

Ciekawe sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozprawą. Nitras - znany z "obrony sądów" nie wziął ze sobą dowodu osobistego. Nie podał też ręki prof. Cenckiewiczowi.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 4 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl