Wiemy co będzie na marszu KOD. Wyciekła tajna korespondencja… PO

  

Ale się porobiło. Komitet Obrony Demokracji miał być oddolnym sprzeciwem społeczeństwa na „zamach na demokrację” w Polsce za rządów Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że władze Platformy Obywatelskiej również maczają w tym palce i wzywają do udziału w proteście oraz doradzają, w jaki sposób zaaranżować pewne „eventy” podczas niego – ujawniło „Do Rzeczy”.
 
„Komitet Obrony Demokracji powstał w odpowiedzi na zawłaszczanie państwa przez PiS" – powiedział w listopadzie 2015 r. Gazecie Wyborczej Mateusz Kijowski, jeden z założycieli.

Jednym z „obrońców demokracji” był Roman Giertych. Wesoło skakał i pokrzykiwał na marszu Komitetu Obrony Demokracji. Miłość ta nie trwała jednak zbyt długo – po drugiej demonstracji mecenas skrytykował KOD-ziarzy , założył FOD i zaapelował do PO, PSL oraz Nowoczesnej, żeby kolejną manifestację te trzy partie zorganizowały wspólnie. 

I chyba wzięli sobie do serca poradę mecenasa. W tę sobotę w całej Polsce planowane są demonstracje KOD-owców. Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy” przedstawił korespondencję, która pokazuje kulisy powstawania tych „oddolnych” i „spontanicznych” demonstracji polskich obywateli.
 
W mailu przesyłanym do sympatyków i członków partii, władze Platformy Obywatelskiej zachęcają do udziału w tym wydarzeniu. Instruują jak się zachowywać, co przygotować.
 
Ujawniona przez tygodnik wiadomość wysłana była w piątek po południu z poczty elektronicznej Biura Regionu PO w Krakowie. Tam też w sobotę ma odbyć się w „spontaniczny” marsz broniący wolne media.

W kolportowanej wiadomości jest mowa o miejscu i godzinie zbiórki działaczy Platformy. Biorący udział w demonstracji mają się przygotować.

„Jednym z symbolicznych elementów naszej pikiety będzie pokazanie naszych zakneblowanych twarzy z zaklejonymi ustami”

– czytamy w mailu. Chcą w ten sposób pokazać, że nie godzą się na kneblowanie ust dziennikarzom. Uczestnicy mają przygotować kartki z napisami: „WOLNE MEDIA” i „WOLNOŚĆ SŁOWA”, oraz flagi Polski i UE.

Uderzające hipokryzją jest natomiast ostatnie zdanie maila wysłanego przez działaczy Platformy. Przedstawiciele ugrupowania, za którego rządów na potężną skalę rozpracowywano i inwigilowano dziennikarzy piszą w nim: „Mamy nadzieje na obecność dziennikarzy, którzy jeszcze mogą mówić”” – zaznacza „Do Rzeczy”.


(Fot. facebook.com/TygodnikDoRzeczy)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,dorzeczy.pl


Wczytuję komentarze...

Mecze Lecha bez kibiców gości. To skutek skandalu podczas spotkania z Lechią Gdańsk

/ Przemysław Szyszka //twitter.com/LechPoznan

  

Trzy najbliższe mecze ekstraklasy w Poznaniu rozegrane zostaną bez udziału kibiców gości - poinformował Lech, po tym jak w niedzielę fani Lechii Gdańsk w trakcie spotkania obrzucali racami kibiców z sąsiednich sektorów. Jedna osoba została ranna.

Do incydentu doszło w 64. minucie meczu Lech - Lechia (2:0), kiedy to fani gdańskiego zespołu odpalili kilkadziesiąt rac i zaczęli nimi rzucać na sąsiednie trybuny. Jedna osoba, 17-letnia kobieta została poparzona i odwieziona do szpitala. Kilka rac poleciało także na murawę. Ze względu na bezpieczeństwo piłkarzy, a także na duże zadymienie powietrza, sędzia Piotr Lasyk musiał przerwać mecz na ok. 12 minut.

W poniedziałek po południu wojewoda zwołał specjalne spotkanie z udziałem przedstawicieli klubu oraz policji. W związku z incydentami Lech wspólnie z wojewodą podjął decyzję o nie przyjmowaniu kibiców Lechii Gdańsk w trzech najbliższych meczach ligowych w Poznaniu, które będą organizowane przez klub z Wielkopolski. Ponadto trzy najbliższe pojedynki ekstraklasy - z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa i Pogonią Szczecin - zostaną przeprowadzone bez udziału zorganizowanych grup fanów gości.

Decyzje klubu są konkretną odpowiedzią na niebezpieczne i patologiczne zachowania, z którymi mieliśmy do czynienia podczas niedzielnego meczu na stadionie Lecha Poznań. Liczę, że w przyszłości nie dojdzie do podobnych czynów, które nie budują dobrego wizerunku polskiego sportu

- powiedział po spotkaniu wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Lech jednocześnie stara się udobruchać swoich sympatyków, którzy znaleźli się w sektorze obrzucanym racami i zaprasza ich za darmo na kolejne spotkanie w Poznaniu z Górnikiem. Kibice posiadający karnety otrzymają darmowe vouchery dla jednej osoby.

Mecze Lecha Poznań to emocje na boisku, a także zabawa na trybunach. W niedzielny wieczór podczas spotkania Kolejorza z Lechią Gdańsk na stadionie przy Bułgarskiej doszło jednak do skandalicznego zachowania kibiców gości. Rzucali oni race w stronę znajdujących się na trybunie im. Białasa sektorów zajmowanych przez fanów gospodarzy, wśród których znajdowało się wiele rodzin z dziećmi. To stanowiło zagrożenie ich bezpieczeństwa. Nie było, nie ma i nie będzie z naszej strony tolerancji dla takich ekscesów, które nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją

- napisał w oświadczeniu klub.

Policja tuż po zakończeniu meczu wylegitymowała pół tysiąca gdańskich kibiców. Zatrzymała sześć osób, pięciu zostało zwolnionych, natomiast jeden z mężczyzn, który zdaniem funkcjonariuszy był prowodyrem zajść, usłyszał w poniedziałek zarzuty. Sąd w trybie przyspieszonym orzekł wobec niego m.in. dwuletni zakaz stadionowy.

Zdaniem policji nie bez winy są także kibice Lecha, którzy w drugiej połowie meczu spalili dwie flagi-sektorówki należące do Lechii.

[polecam:https://niezalezna.pl/312527-skandal-w-poznaniu]

[polecam:https://niezalezna.pl/312325-skandal-na-meczu-lecha]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts