Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

USA zaostrzają sankcje wobec Rosji

Amerykanie rozszerzają sankcje wobec Rosji, m.in.

Autor:

Amerykanie rozszerzają sankcje wobec Rosji, m.in. o nowe firmy, banki i portale - donosi TVP Info. Restrykcje mają oczywiście związek z rosyjską agresją na Ukrainę i aneksją Krymu.

Nowa "czarna lista" amerykańskiego resortu finansów zawiera 34 rosyjskich przedsiębiorstw, przeważnie z Krymu; jest na niej m.in. producent win musujących Nowyj Swiet.

Sankcjami objęto również kilka niewielkich banków oraz filie Sbierbanku. Obostrzenia dotyczą również portalu Jandeks Dieńgi, służącego do wykonywania przekazów finansowych i płatności przez internet

- podaje TVP Info.

Rosja zapowiedziała, że rozważa wprowadzenie w odpowiedzi sankcji wobec firm z USA, ale Kreml ma bardzo ograniczone możliwości manewru.

Autor:

Źródło: TVP Info

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane