Sikorski pogrąża Tuska. Ucieka z konferencji prasowej

  

Radosław Sikorski wyszedł do dziennikarzy a później odesłał ich do "Gazety Wyborczej", której udzielił wywiadu. Wszystkie pytania stawiane przez dziennikarzy ws. rozmowy dla amerykańskiego portalu Politico pozostały bez odpowiedzi. Sikorski kazał dziennikarzom czekać na publikację nowego wywiadu w jednym z portali internetowych, w którym ustosunkowuje się do całej sprawy.

- Nie brałem udziału w tej rozmowie. Ponieważ kwestia dotyczy wywiadu prasowego, wszystkie wyjaśnienia znajdziecie państwo w rozmowie, którą przeprowadziłem w jednym z portalu, która ukaże się w ciągu godziny – zapowiedział Radosław Sikorski.

Wszelkie kolejne pytania dziennikarzy kończyły się ripostą w postaci „proszę o kolejne pytanie” lub „proszę zapoznać się z moim tekstem”.

Kluczowa jest również wymiana zdań Radosława Sikorskiego z jedną z dziennikarek: - Czy nie możemy tych informacji uzyskać teraz? To dość niestosowne, żebyśmy czekali na wywiad, w którym będzie pan komentował poprzedni wywiad – mówiła dziennikarka. - Sprawa jest dosyć złożona, więc proszę o trochę cierpliwości. Proszę o zapoznanie się z moim tekstem. Jeśli nie ma innych pytań... - odparł z uśmiechem na twarzy Sikorski.

Wywiad, który tak zareklamował Sikorski oczywiście ukazał się na łamach portalu wyborcza.pl. Wywiad dla "Gazety Wyborczej" jakiego udzielił były minister spraw zagranicznych miał wyjaśnić wszystko. Nie wyjaśnia nic... Teraz opinia publiczna czeka na relację Tuska.

Wcześniej na Twitterze Radosław Sikorski wycofał się ze swoich słów. "Rozmowa z Politico nie była autoryzowana i niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane" - napisał Radosław Sikorski na twitterze.

Amerykański portal Politico poinformował, że Rosja usiłowała wplątać Polskę w inwazję na Ukrainę i przytacza słowa Radosława Sikorskiego:

"Chciał (Putin), żebyśmy uczestniczyli w podziale Ukrainy". "Od lat wiedzieliśmy, że tak myślą. Była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty w Moskwie. Mówił, że Ukraina jest sztucznym krajem, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego by nie załatwić tego wspólnie. Na szczęście Tusk nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany" - cytuje Sikorskiego portal Politico.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Groźny pożar kamienicy. Jedna osoba nie żyje

/ arembowski

  

Jedna osoba zginęła, a jedna trafiła do szpitala w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w trzykondygnacyjnej kamienicy w Chorzowie (Śląskie).

"Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był już rozwinięty, płomienie wychodziły przez okna mieszkania na parterze, w którym później znaleziono zwłoki"

- powiedział PAP brygadier Wojciech Dela z chorzowskiej straży pożarnej.

Jeszcze przed przybyciem straży budynek opuściły samodzielnie 22 osoby. Strażacy ewakuowali 8 osób, w tym trzy z wykorzystaniem masek ucieczkowych. Jedna osoba została zabrana do szpitala z podejrzeniem podtrucia gazami pożarowymi.

Przyczyny pożaru określą biegli, postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl