Delegacja ukraińskiej armii z wizytą w Polsce. Żołnierze poznali zalety karabinka GROT

W Białymstoku przebywała delegacja przedstawicieli ukraińskich Sił Zbrojnych. Na jej czele stał gen. bryg. Serhij Sobko, zastępca dowódcy-szef sztabu Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy. Goście mieli możliwość zapoznania się z uzbrojeniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez polskie Wojska Obrony Terytorialnej. Odbyli także strzelania z karabinka MSBS GROT.

mat. DWOT

Wizyta ukraińskiej delegacji w Polsce rozpoczęła się w czwartek 15 września br. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. W piątek przedstawiciele polskich i ukraińskich WOT uczestniczyli w konferencji „Niepodległość Informacji” zorganizowanej przez Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Ukraińcy spotkali się z płk. Sławomirem Kocanowskim oraz przedstawicielami dowództwa i sztabu 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 11 batalionu lekkiej piechoty, a także Dowództwa WOT. Głównym celem wizyty była wymiana doświadczeń.

Współpraca i wymiana doświadczeń z Wojskami Obrony Terytorialnej Ukrainy stale się rozwija. W 2022 r. Ukraina została partnerem w ramach Europejskiej Inicjatywy Współpracy Obrony Terytorialnej – ETC – forum umożliwiającego wymianę doświadczeń, współdzielenie zasobów szkoleniowych, a także wymianę informacji dotyczących zagrożeń. Współpraca i rozwijanie potencjału obronnego to wspólne cele obu formacji na najbliższe miesiące i lata.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sojusz #współpraca #Białystok #delegacja #Ukraina #armia #WOT

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo