Zapytaliśmy polityków PSL, dlaczego w 2010 roku poparli „ustawę polexitową”. Nerwowa reakcja!

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski bardzo nerwowo zareagował na pytanie naszej reporterki o ustawę, która pozwala na "Polexit" zwykłą większością głosów w Sejmie, za którą... ludowcy głosowali 11 lat temu. - A gdzie jest wrak, który obiecywaliście sprowadzić? - odparł polityk.

Jarosław Kalinowski i Piotr Zgorzelski
fot. VOD Gazeta Polska

Choć opozycja mocno straszy "Polexitem" (wystąpieniem Polski z Unii Europejskiej), to - jak pisał niedawno portal Niezalezna.pl - wyjście z Unii zwykłą większością głosów może być dokonane w wyniku zmiany ustawy, dokonanej w... październiku 2010 r. Wówczas rządził Donald Tusk, a w Sejmie przewagę miała Platforma Obywatelska. Możliwość tak prostego wyjścia z UE przegłosowano miesiąc po wizycie w Polsce rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa - w atmosferze zbliżenia z Rosją po katastrofie smoleńskiej.

Wówczas "za" przyjęciem tej ustawy byli także ludowcy, będący w koalicji z Platformą Obywatelską.

- Państwo od lat straszycie Polaków ewentualnym Polexitem. Dlaczego państwo w 2010 r. po katastrofie smoleńskiej, w czasie tego bardzo silnego zbliżenia z Rosją, przegłosowaliście zmiany ustaw, które spowodowały, że może nastąpić ewentualny Polexit zwykłą sejmową większością głosów? 

- nasza reporterka zapytała polityków PSL - Piotra Zgorzelskiego i Jarosława Kalinowskiego.

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zareagował nadzwyczaj nerwowo. Odpowiedział:

Nie wiem, o czym pani mówi, ale wiem jedno, że partią prorosyjską w polskim parlamencie jest ta partia, do fanklubu której pani należy

- A gdzie jest wrak, który obiecywaliście sprowadzić? - pytał w nerwach.

Atmosferę próbował ostudzić Jarosław Kalinowski.

- Nawet jeżeli przyznamy rację, że wtedy może ktoś popełnił błąd, to może tym bardziej dziś dogadamy się z PiS, żeby nie zwykłą, ale konstytucyjną większością zagwarantować, że nikomu do głowy nie przyjdzie, żeby Polskę wyprowadzić z Unii Europejskiej

- powiedział.

Mimo to, nasza reporterka nie mogła już zadać drugiego pytania...

Zobaczcie, jak wyglądała rozmowa z politykami PSL:

 

Źródło: niezalezna.pl

#Piotr Zgorzelski #PSL #Polexit

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo