Proces Michnik kontra dziennikarze „GP” - najnowsze informacje

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w procesie, który Adam Michnik wytoczył wydawcy „Gazety Polskiej” i jej redaktorom Tomaszowi Sakiewiczowi i Jerzemu Targalskiemu. Z informacji portalu niezalezna.pl wynika, że Michnik wycofał się z powództwa przeciwko Jerzemu Targalskiemu.

Jak już wcześniej informowaliśmy redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik poczuł się urażony publikacją red. Targalskiego pt. „Gry i zabawy Ubekistanu” zamieszczoną w „Gazecie Polskiej” w 2005 r. Redaktor „GP,” komentując aferę Rywina na łamach tygodnika, napisał: „Oczywiście można powiedzieć, że redaktor Michnik w niespodziewanym napadzie uczciwości postanowił zlikwidować w Polsce korupcję, którą poprzednio usprawiedliwiał, jeśli korzystali na niej komuniści”.

Jak udało nam się ustalić Adam Michnik wycofał się z powództwa przeciwko Jerzemu Targalskiemu i teraz będzie ścigał przed sądem wyłącznie redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza.

Już na poprzednich rozprawach Jerzy Targalski złożył wniosek o wyłączenie sędzi orzekającej w sprawie, zarzucając jej stronniczość. Wówczas trzyosobowy skład Sądu Okręgowego w Warszawie  odrzucił ten wniosek, jednak Jerzy Targalski złożył apelację. Na dzisiejszej rozprawie oświadczył, że do tej pory nie dostał prawomocnego orzeczenia z sądu apelacyjnego stwierdzającego czy sędzia powinna być wyłączona, czy nie. W związku z tym Jerzy Targalski wniósł o odroczenie procesu. Na to jednak nie zgodziła się sędzia, która chciała dalej prowadzić postępowanie. Stanowczo zaprotestowali adwokaci dziennikarzy „Gazety Polskiej”, którzy zwrócili uwagę, że prowadzenie czynności narusza Kondeks Postępowania Cywilnego i również wystąpili o odroczenie procesu.

Ponowny wniosek o wyłączenie sędzi złożył także Jerzy Targalski. Po przerwie postępowanie zostało odroczone w oczekiwaniu na orzeczenie Sądu Apelacyjnego.

Przed salą rozpraw tradycyjnie zgromadziła się spora grupa sympatyków „Gazety Polskiej”.

Zobacz relacje wideo z procesu


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl