Zamiast Tuska na białym koniu - Komorowski. Bez konia, na piechotę, ale w jakim towarzystwie!?

Przed zakończeniem kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa RE trwały spekulacje, czy, a jeśli tak, to w jakiej roli wróci on na krajowe podwórko polityczne. Złośliwi wspominali o "białym koniu" na którym Tusk miałby uroczyście wjechać do Warszawy. Ostatecznie nie wrócił, a jego aktywność skupia się obecnie głownie na trollowaniu działań polskiego rządu. Może się jednak okazać, że doczekamy innego spektakularnego "come back'u". Jak donoszą media, były prezydent Bronisław Komorowski może stać się patronem nowej inicjatywy politycznej, a wszystko ma się zacząć od... przemarszu.

Bronisław Komorowski
Autor: Tomasz Adamowicz

Jutro, w Dniu Flagi były prezydent Bronisław Komorowski ma złożyć wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Jak donosi Super Express, towarzyszyć mu będą parlamentarzyści PSL-u z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele, a także konserwatywni posłowie Platformy Obywatelskiej. 

Z nieoficjalnych informacji, wynika, że wspólne złożenie wieńców ma być symboliczną inauguracją nowego projektu politycznego. 

– Zaprosił nas prezydent Bronisław Komorowski. To pokazanie, że rozmowy trwają. Nie można zostawiać politycznego centrum – mówi chcący zachować anonimowość rozmówca gazety.

Komorowski wraz z towarzyszącymi mu politykami ma przejść spod Zachęty pod Grób Nieznanego Żołnierza o godz. 16.

- Myliłby się ten, kto w tym spotkaniu widziałby jedynie chęć oddania należnego hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja. To coś znacznie więcej, a były prezydent Bronisław Komorowski, chce najwyraźniej pokazać, że wraca do politycznej gry - spekuluje Super Express.

– To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślących ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej 

– miał powiedzieć gazecie  polityk znający kulisy rozmów zmierzających do powołania nowego bytu politycznego.

Jak podkreśla gazeta, „na razie środowisko Szymona Hołowni nie jest przewidziane do rozmów nad nową inicjatywą”. Nie zaproszono także przedstawicieli Porozumienia Jarosława Gowina

Bronisław Komorowski zakończył swoje urzędowanie jako prezydent RP 6 sierpnia 2015 roku. Tydzień później zarejestrował fundację „Instytut Bronisława Komorowskiego”, lecz jego działalność polityczna praktycznie wygasła.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, se.pl

#Bronisław Komorowski #Władysław Kosiniak-Kamysz #PSL #Platforma Obywatelska #Polska #polityka #Sejm

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo