Władysław Kosiniak-Kamysz
Od dziennikarki do teczki w MON. Kim jest nowa wiceminister obrony?
Jeszcze kilka lat temu pytała polityków przed kamerą. Dziś sama odpowiada za miliardowe kontrakty zbrojeniowe. Magdalena Sobkowiak-Czarnecka w piątek 19 czerwca 2026 roku odebrała nominację na wiceministrę obrony narodowej i od razu wywołała falę pytań: czym właściwie zasłużyła na jedną z najważniejszych teczek w rządzie Donalda Tuska?
Kosiniak-Kamysz podziękował Błaszczakowi. Internauci wskazali na TEN gest prezydenta Nawrockiego
W trakcie uroczystości przyjęcia myśliwców F-35 w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku prezydent Karol Nawrocki oraz minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz uścisnęli sobie dłonie. Chwilę później polski prezydent podziękował byłemu szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi, który zabiegał o pozyskanie nowoczesnych maszyn dla Polski wbrew sprzeciwom środowisk Donalda Tuska. Internauci zwrócili uwagę na skinienie ręką w kierunku lidera ludowców, który po tym również uścisnął dłoń Błaszczaka.
Kosiniak-Kamysz o F-35: "Gdyby nie ja, nic by z tego nie było". Opozycja: "Hipokryzja i pycha sięgają gwiazd"
Gdyby nie ja i nie uzbrojenie za 6 miliardów kupione, to nic by z tego nie było - oznajmił Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o samoloty F-35. Na jego wypowiedź bardzo ostro zareagowała opozycja. - Hipokryzja i pycha sięgają gwiazd. Kosiniak podpisuje się pod cudzymi sukcesami, bo własnych brak - podkreślił poseł Dariusz Stefaniuk (PiS).