Zdaniem Konstantego Radziwiłła "tego problemu w ogóle nie ma i mówienie o nim wygląda na tworzenie wirtualnej rzeczywistości".

Narracja ta podważa zaufanie do państwa, które funkcjonuje tak, jak trzeba. Całą tę sprawę uważam za awanturę przedwyborczą. To bezczelność i tworzenie fake newsa. To obrzydliwa akcja prezydenta Trzaskowskiego. To intencjonalne tworzenie zamętu, wkładanie kija w szprychy dobrze funkcjonującej machiny, jaką jest państwo

- dodał.

Kandydat PiS do Senatu podkreślił, że ma nadzieję, że "jest to pewnie bardziej akcja o charakterze medialnym".

Trudno powiedzieć, że ktoś będzie ją ciągnął dłużej. Ze strony rządu komunikat jest zupełnie jasny - to są zmiany trwałe i będą trwały tak długo, jak będzie rządził PiS. W KO są różne zdania, nie ma tak odpowiedzialności za słowa. Ta akcja tworzy dodatkowe podejrzenie, że oni coś kombinują przy "500 plus"

- mówił.

Radziwiłł wskazał, że "trudno sobie wyobrazić, że miasto nie wypłaci tych pieniędzy".

Środki na wypłacanie "500 plus" wpłynęły do miasta.  Jakakolwiek dyskusja na ten temat nie może wpływać na łamanie prawa, które obowiązuje w tej chwili. W tej chwili rodzina, która ma dzieci, oczekuje na wypłatę pieniędzy. Dzisiaj nie ma mechanizmu prawnego, który mógłby zmusić samorząd do wypłaty. Jedyne, czym dysponują obywatele, to kartka wyborcza. Moim zdaniem świadczy to o tym, że w KO jest dyskusja o tym, co zrobią z "500 plus", jeśli wygraliby wybory

- dodał.

O sprawie wypłąt środków z programu "Rodzina 500+" w Warszawie poinformował w piątek "Dziennik Gazeta Prawna" na swoich stronach internetowych. 

Gazeta cytuje pismo prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego z 13 września br., w którym informował premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra finansów, iż "aby zabezpieczyć wypłaty dla beneficjentów programu m. st. Warszawa do końca 2019 roku, należy zwiększyć plan [na okres sierpień - grudzień 2019 - red.] do wysokości 1,36 mld zł, tj. o kwotę 584 mln zł". W piśmie Trzaskowskiego - jak podaje DGP - zaznaczono, że obecny plan wydatków w wysokości około 776,9 mln zł "nie zabezpiecza potrzeb mieszkańców Warszawy w zakresie realizacji programu Rodzina 500 Plus i już we wrześniu br. zabraknie środków na wypłatę świadczeń dla rodziców"

Cytowana przez DGP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz wskazuje, iż "pieniądze Warszawa dostała na cały sierpień i na cały wrzesień". Ministerstwo Finansów poinformowało zaś DGP, że "pieniądze na 500 Plus zostały przekazane do wojewodów zgodnie z planem".