Anna Maria Anders odeszła z Senatu. Będzie ambasadorem

Anna Maria Anders / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Anna Maria Anders poinformowała, że zrezygnowała z mandatu senatora. Ma zostać ambasadorem Polski we Włoszech i San Marino. W czerwcu sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę senator Anders na ambasadora.

Przedstawiając wówczas swoje plany związane z objęciem placówki we Włoszech Anders powiedziała, że chciałaby doprowadzić jesienią do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Włoch Giuseppe Conte i pracować nad największą liczbą spotkań bilateralnych między przedstawicielami obu krajów.

Wśród planów Anders jest też wzmocnienie opieki nad cmentarzami żołnierzy polskich we Włoszech, m.in. spoczywających tam podkomendnych jej ojca gen. Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego, który brał udział w wyzwalaniu Włoch podczas II wojny światowej. Jako kolejny ze swych celów wskazała integrację organizacji polonijnych działających w tym kraju.

Anders zadeklarowała ponadto, że drzwi ambasady będą zawsze otwarte dla polskich przedsiębiorców i będą oni wspierani, głównie w dziedzinie promocji. Zapowiedziała również, że w San Marino chciałby utworzyć konsulat honorowy oraz wykonać audyt możliwości zintensyfikowania współpracy gospodarczej z tym państwem.

Dziś Anna Maria Anders poinformowała na Twitterze, że zrezygnowała z mandatu senatora.

"Panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu i Senatowi dziękuję za współpracę"

- napisała

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzym przekłada obchody Chińskiego Nowego Roku. "Ludzie chorują i nie ma powodów do świętowania"

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Obchody powitania Chińskiego Nowego Roku w Rzymie zostały przełożone na późniejszy termin z uwagi na rozprzestrzeniający się koronawirus w Chinach. Te pierwotnie miały się odbyć 2 lutego w dzielnicy San Giovanni.

O decyzji wspólnoty chińskiej z Wiecznego Miasta poinformowała w niedzielę jej rzeczniczka Lucia King. 

Postanowiliśmy zgodnie z całą społecznością, że obchody należy przełożyć, bo ludzie chorują i nie ma powodów do świętowania

- wyjaśniła. Jak dodała King, zostanie wybrana nowa późniejsza data uroczystości przygotowanych przez mieszkających w Rzymie Chińczyków.

W związku z koronawirusem w Azji włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wzmocnieniu kontroli sanitarnych i zwiększeniu liczby personelu medycznego na lotniskach Fiumicino w Rzymie i Malpensa koło Mediolanu.

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2 tys. osób, w tym głównie w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts