Tłumy na wiecu wsparcia dla abp. Jędraszewskiego. Sakiewicz: Śpiący olbrzym właśnie się obudził

/ fot. Marcin Dębowski/Gazeta Polska

  

Wielotysięczny tłum zebrał się dzisiaj przed krakowską kurią, aby udzielić wsparcia metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu po atakach, jakie spotkały go po wypowiedzi dotyczącej zagrożenia wynikającego z ideologii LGBT. Obecny podczas modlitewnego wsparcia redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz, ocenił, że to nie ostatnie tego rodzaju wydarzenie. - Agresja lewackich środowisk będzie wzmagała reakcję i chęć mobilizowania się konserwatywnej części społeczeństwa, którą stanowi większość Polaków. Śpiący olbrzym, jakim była ta część społeczeństwa - właśnie się obudził - mówi T. Sakiewicz.

Co najmniej kilka tysięcy osób z całej Polski przybyło dzisiaj na ul. Franciszkańską w Krakowie, pod siedzibę krakowskiej kurii, by udzielić wsparcia abp. Markowi Jędraszewskiemu po atakach, jakie spotkały go po wypowiedzi dotyczącej zagrożenia wynikającego z ideologii LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/283302-modlitewne-wsparcie-dla-abp-jedraszewskiego-tysiace-ludzi-zebralo-sie-pod-krakowska-kuriaś

- Zgromadziliśmy się dzisiaj tutaj, żeby stanąć w obronie naszego biskupa – Marka Jędraszewskiego. (...) Ale przede wszystkim chcemy mu podziękować za jego wierność Bogu i Ewangelii. Dziękujemy za niezłomną postawę. Nasza tutaj obecność jest reakcją na falę nienawiści, jak spotyka naszego arcybiskupa. Na ogromne bluźnierstwa, na obrażanie naszej matki Maryi Królowej Polski

- mówił podczas wiecu wsparcia reżyser Dariusz Walusiak.

Tłum wspólnie modlił się w intencji krakowskiego metropolity. W czasie wiecu odczytano także mocną w swoich przesłaniu "Odezwę polskich katolików do władz duchownych i świeckich".

Obecny podczas modlitewnego wsparcia dla abp. Jędraszewskiego redaktor naczelny "Gazety Polskiej', Tomasz Sakiewicz, nie krył podziwu dla mobilizacji polskich katolików.

- Od 5 do 10 tysięcy osób spontanicznie przyjechało z całej Polski, aby bronić abpa Marka Jędraszewskiego. Stało się to w bardzo krótkim czasie, szczególnie gdy duża część katolików jest na pielgrzymkach. Można powiedzieć, że po raz pierwszy od lat katolicy pokazali taką siłę i zmobilizowali się w obronie podstawowych wartości, jakimi są wolność słowa, prawo do wyznawania własnej wiary, obrona duchowieństwa przed agresją czy obrona polskich, narodowych świętości

- mówi redaktor naczelny "GP" w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

- Myślę, że to nie koniec. Agresja lewackich środowisk będzie wzmagała reakcję i chęć mobilizowania się konserwatywnej części społeczeństwa, którą stanowi większość Polaków. Śpiący olbrzym, jakim była ta część społeczeństwa - właśnie się obudził

- dodał Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wyczyn” Polaka – uciekł z więzienia w Neapolu

/ FLICKR.COM/DAVE NAKAYAMA/CC BY 2.0

  

- 32-letni Polak uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu - informują włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia

- odnotowano w relacjach telewizyjnych.

Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl